Timothy Bowers z italského celku Caserta (vlevo) a  Pavel Slezák (vpředu), Chester Tre Simmons a Petr Benda (vpravo) z Nymburka.

Timothy Bowers z italského celku Caserta (vlevo) a Pavel Slezák (vpředu), Chester Tre Simmons a Petr Benda (vpravo) z Nymburka. | foto: Alexandra Mlejnková, ČTK

Klíčové bude ubránit Turky na doskoku, ví nymburský pivot Benda

• 0
Petra Bendu čeká mise. Vrátit istanbulskému Galatasarayi těsnou porážku 75:76 z prvního vzájemného zápasu v Eurocupu. O to se hráč Nymburka bude snažit v úterý v pardubické ČEZ Areně.

"Šance na postup je sice malá a musíme spoléhat i na klopýtnutí soupeřů, chceme ale vyhrát každý zápas v Eurocupu," říká před duelem s Turky.

Proti Galatasarayi se budete muset obejít bez zraněných spoluhráčů Chána a Pumprly. Museli jste překopat taktiku?
Taktika se od té v Turecku lišit nebude. Je pravda, že Pavel Pumprla byl naším stěžejním křídlem, ale chceme to zvládnout i bez něj.

První zápas v Turecku jste prohráli košem v poslední vteřině. Určitě jste nabyli dojmu, že je Galatasaray k poražení...
Prohráli jsme si to tam sami, v posledních dvou minutách. Jinak byl výkon velmi dobrý. Pokryli jsme jejich rozehrávače. Když to zopakujeme, máme větší šanci na úspěch, doma hrajeme lépe.

V Istanbulu vás srážel útočný doskok soupeře. Zaměřili jste se při tréninku na tuto činnost?
Doskok nás trápí už dlouho. Ve druhé půli nás Turci nemilosrdně přeskákali. Změnit to bude jedna z klíčových věcí.