Juniorky prohrály, zlaté medaile neobhájí

St. Brieuc - Tým basketbalistek do dvaceti let zlaté medaile podruhé za sebou nezíská. V sobotním semifinálovém zápase mistrovství Evropy podlehly české reprezentantky Rusku o deset bodů. "Nedařilo se nám vůbec doskakování a proti důrazné obraně jsme jen těžko hledali prostor ke střelbě z podkošového prostoru," konstatoval asistent trenéra Miroslav Vondřička.

Český tým sice držel se soupeřkami krok celý poločas, ale třetí čtvrtinu prohrály svěřenkyně Jiřího Růžičky 14:28.

I když se české basketbalistky v závěru výkonnostně vzepjaly, snaha stačila už jen na zkorigování výsledku.

„Zkoušeli jsme střelbu z tříbodového území, ale potřebovali jsme příliš mnoho pokusů,“ uvedl Vodička.

České basketbalistky se utkají o třetí místo s Maďarkami, které dnes nestačily na domácí Francouzky a prohrály 48:64. Zápas o bronz je na programu v neděli od 17.45. Finále Rusko - Francie začne ve 20 hodin.

Semifinále:
Rusko - Česko 89:79 (23:18, 40:39, 68:53).
Nejvíce bodů:
Karpuninová 21, Šapová 20, Kuzinová 15 - Johnová 24, Sedláčková a Burgrová po 12, Musilová 11. Fauly: 17:26. Trestné hody: 31/23 - 17/15. Trojky: 6:12. Diváci: 500.

Maďarsko - Francie 48:64 (12:17, 22:30, 37:46)