Jordan prožil nejhorší zápas kariéry

New York - Jordanův Washington se včera proti obhájcům titulu L.A.Lakers chtěl pokusit "o nemožné" a povzbudit své skomírající naděje na playoff, ale na dvojnásobné šampióny jednoduše vůbec nestačil. Hosté už v poločase získali dvacetibodový náskok a Jordan, který odehrál 12 minut a zaznamenal pouhé 2 body, v druhém poločase do hry už vůbec nezasáhl a šetřil rehabilitované koleno. Před svým bývalým koučem Philem Jacksonem tak Jordan nastřílel dosud nejmenší počet bodů v kariéře (předtím 6 bodů z letošního utkání proti Indianě). "Vy novináři mě stále porovnáváte s týmem, který jsem měl před několika lety a to není fér," řekl Jordan po utkání. "Akceptoval jsem to, že tohle je mladý tým a stále se ještě učíme..."
"Vím, že Michael rehabilituje koleno nejméně 4 hodiny denně, aby mohl hrát a dostat tenhle tým do playoff," řekl kouč vítězů Jackson na adresu Jordanova výkonu. "Podle dnešního večera nehodlám nic posuzovat. Občas se to prostě stává..." Wizards nezačali včerejší zápas špatně a po šňůře 13:0 dokonce vedli uprostřed první čtvrtiny 15:10. Pak ale obhájci titulu zapnuli naplno a šňůrou 17:2 v podstatě rozhodli utkání. Pod oběma koši jasně dominoval Shaquille O´Neal, střelbou z trojek ho navíc podpořili i jeho spoluhráči, když jich trefili celkem 10 (Derek Fisher 3), zatímco domácí Washington se z tojky trefil jen třikrát.

Washington může těšit fakt, že Indiana (osmá ve Východní konferenci) včera doslova zahodila možnost se svým pronásledovatelům (Washigtonu a Torontu) opět o něco vzdálit - po třech čtvrtinách totiž vedla nad Bostonem o 11 bodů, ale po totálním kolapsu prohrála závěrečnou čtvrtinu 14:36 a celý zápas 94:105. Kromě střelce Paula Pierce se na tom nejvíce podílel náhradník Walter McCarty, který v závěru nastřílel 10 ze svých 18 bodů.