Hráčky USK poskočily na druhé místo

Praha - Hráčky USK Praha si v druhém kole nadstavbové části ligy basketbalistek poradily na palubovce Trutnova s domácím celkem 77:56 a vystřídaly ho na druhé příčce skupiny A1. V čele tabulky jsou i nadále suverénně obhájkyně titulu z Brna, které uštědřily nováčkovi z Karlových Varů tvrdou lekci v podobě výhry 126:45.

Ve skupině A2 se hrálo první prodloužení v sezoně v utkání Hradce Králové se Spartou, která podlehla 83:87 a ztrácí na vítězný tým jeden bod. První místo ve skupině A2 potvrdily Strakonice vítězství na hřišti poslední Slovanky.

Skupina A1

Brno - K. Vary 126:45 (66:26)
Favorizované Brňanky převyšovaly své soupeřky ve všech směrech, rychle získaly náskok a po celé utkání diktovaly tempo. Tým Brna vedl asistent Milan Veverka, hlavní kouč Jan Bobrovský zápas s virovým onemocněním sledoval pouze z tribuny.
Stínem bylo zranění pivotky Kováčové, která si před čtvrtfinálovou sérií v Evropské lize s Jekatěrinburgem natáhla šlachu v kotníku.
Nejvíce bodů: Vítečková 28, Šarenacová 21, Žirková 18, Večeřová 12 - Magerčiaková 9, Zohnová 7. Rozhodčí: Znamínko, Kadečka. Fauly: 17:12. Trestné hody: 11/7 - 11/8. Trojky: 5:1. Diváci: 300. Nejlepší hráčka: Vítečková.

Trutnov - USK Praha 56:77 (33:46)
Ani největší návštěva letošního prvoligového ročníku nepomohla trutnovským basketbalistkám k zopakování vítězství nad USK z ledna, kdy v utkání základní části vyhrály o deset bodů.
Účastník Euroligy podal v bouřlivém prostředí vynikající výkon, především v obranné činnosti a dosáhl cenného vítězství, které má velký význam pro nasazení družstev do play off. Domácí tým v přímém souboji o druhé místo sice vedl v první čtvrtině o čtyři body, ale od druhé desetiminutovky začaly mít navrch Pražanky.
"Nezvládli jsme agresivní, tvrdou hru USK a hlavně jsme neproměňovali vyložené šance," řekl trenér Trutnova Zdeněk Sýkora.
"Jsme velmi spokojeni, vítězství i jeho výše jsou velmi cenné. Rozhodla naše obrana od druhé čtvrtiny. Přestože daly domácí hráčky do zápasu všechno, my jsme jejich tlak zvládli, pomohly nám zkušenosti z Euroligy," pravil kouč USK Ivan Beneš.
Nejvíce bodů: Hartigová 19, Dobrovičová 11, Kuřitková  8, P. Kulichová 7 - Pechová 23, Bortelová 14, Matovičová 11, Klečková 9. Rozhodčí: Kurz, Hruša. Trestné hody: 21/13 - 22/16. Fauly: 19:20. Trojky: 1:3. Diváci: 1000. Nejlepší hráčka utkání:

Skupina A2

Slovanka Praha - Strakonice 64:90 (20:31, 32:51, 46:65)
Ani v šestnáctém utkání v sezoně se basketbalistkám Slovanky nepovedlo zvítězit. Pražanky prohrály s vedoucím celkem skupiny A2 Strakonicemi 64:90. Nejhorší tým soutěže se ujal vedení 4:0, ale favorit záhy skóre otočil a postupně si vybudoval
vysoký náskok.
Nejvíce bodů: Dlouhá 18, Kubařová 15, Pospíšilová 12 - Macková 20, Petrovická 13, Bernasová 11. Rozhodčí: Smetana, Jedlička. Trestné hody: 12/7 - 11/5. Fauly: 15:15. Trojky: 3:5. Diváci: 50.

Hradec Kr. - Sparta 87:83 po prodl. (77:77, 35:34)
Hradec podal vynikající výkon, i když hrál bez pěti zraněných hráček. Vynikajícím nasazením vytěžil výhru v prodloužení, které se hrálo v této sezoně ligy basketbalistek poprvé. Ilona Burgrová se blýskla 35 body a stala se jasně nejlepší střelkyní kola.
Nejvíce bodů: Burgrová 35, Prausová 15, Poláková 12 - Vojtová 20, Štefanová 13, Nováková a Mišurová po 11. Rozhodčí: Večeřa, Komprs. Trestné hody: 36/25 - 25/18. Fauly: 23:31. Trojky: 6:5. Diváci: 500. Nejlepší hráčka utkání: Burgrová.