Glenn Rice se v Miami vytáhl

New York - Jak je v NBA dobrým zvykem, hráči podívají nejlepší výkony proti svým bývalým týmům, ve kterých působili a s nimiž se ne vždy rozešli v dobré. Jinak tomu nebyl ani včera, kdy byl Glenn Rice hlavním strůjcem dalšího důležitého vítězství Los Angeles Lakers, kteří s jistotou kráčejí k nejlepší bilanci po dlouhodobé části letošní soutěže.

Miami - Lakers 89:100
K tradičně skvělým O´Nealovi (28b, 12d) a Bryantovi (23 bodů) se tentokrát střelecky přidal bývalý hráč Miami Glenn Rice, který nastřílel 28 bodů (3 trojky, když domácí zanamenali za celý zápas jen 2). Vedoucí tým ligy vylepšil svou bilanci už na 56/12 a jen těžko ho někdo připraví o prvenství po dlouhodobé části. Domácí pivot Alonzo Mourning se sice v přímém duelu s O´Nealem vytáhl a předčil ho 33 body a 13 doskoky, ale ostatní spoluhráči už ho tolik nepodpořili (Hardaway 15, Mashburn 13). Lakers na začátku jakoby odpočívali po těžkém nedělním utkání v New Yorku a prohrávali po poločase už o 13 bodů, ale o výsledku rozhodli skvělou třetí čtvrtinou, kterou vyhráli 33:14.

Phoenix - Boston 110:106
Phoenix letos doma neprohrál ani jeden zápas proti soupeřům z Východní konference a potvrdil to i včera, i když ho bostonští mladíci hodně potrápili. Paul Pirce nastřílel 27 bodů a Antoine Walker přidal 22 bodů a 14 doskoků, ale hosté přesto odjeli s prázdnou, protože domácí kádr se ukázal jako mnohem vyrovnanější. Cliff Robinson nastřílel 22 bodů, nováček Marion 18, Rogers 17 a skvělému Kiddovi opět chyběl jediný doskok k triple-double - 16 bodů, 11 asistencí a 9 doskoků.

Charlotte - Philadelphia 96:102
Hosté si připsali na konto další velmi cenné vítězství a Allenovi Iversonovi asi ani nevadilo, že se na něj Shaquille O´Neal dotáhl na čele tabulky střelců a že rozhodující nápor hostů proseděl na začátku čtvrté čtvrtiny na lavičce. "Allena obrana zdvojovala i ztrojovala a on několikrát minul," řekl po zápase kouč Brown, "ale na konci už byl zase zpět a potvrdil náš výborný výkon v závěru utkání." Iverson nakonec nastřílel 25 bodů (z pole 9/25) a měl i podporu od spoluhráčů - celá základní pětka hostů nastřílela přes 10 bodů a navíc Kukoč (9 bodů) skvěle rozděloval v útoku míče. Domácím zahrál výborně Eddie Jones (28 bodů), ale přibrzdilo je vyloučení Derricka Colemana, který stihl odehrát jen 17 minut.