Toney Douglas (vpravo) z Anadolu útočí v zápase s Fenerbahce, krok s ním drží...

Toney Douglas (vpravo) z Anadolu útočí v zápase s Fenerbahce, krok s ním drží Melih Mahmutoglu. | foto: Euroleague.net

Fenerbahce slaví po derby, Realu skončila sedmizápasová série výher

• 1
Fenerbahce Istanbul zvládlo i druhý euroligový duel v tomto týdnu, na palubovce Anadolu Efes Istanbul v rámci 19. kola zvítězilo 89:84. Překonalo i ostrostřelbu Toneyho Douglase, který v poslední čtvrtině zaznamenal 21 bodů.

Douglas se k Anadolu připojil v lednu a ukázal, čeho je schopen. Celkově vysázel 29 bodů, když minul jen jednu z jedenácti střel, proměnil i všech šest trestných hodů; zapsal také po třech asistencích, doskocích a ziscích. Na hřišti přitom strávil jen 24 minut.

Proti výkonu jedenatřicetileté posily z NBA postavilo Fenerbahce pětici dvouciferných střelců. Patřil k nim i český pivot Jan Veselý, který nastřádal 12 bodů a přidal k nim pět doskoků a tři asistence. Pro pět osobních chyb však v koncovce nuceně scházel. Celkem odehrál 25 minut,

Obhájce euroligového primátu vedl hlavně Brad Wanamaker s 18 body, osmi asistencemi a čtyřmi doskoky.

Melih Mahmutoglu nastřílel 16 bodů, všechny v prvním poločase, kdy si Fenerbahce vybudovalo klíčový náskok.

Nicolo Melli přidal 14 bodů a sedm doskoků a Marko Gudurič se s Veselým sešel na 12 bodech.

Po čtvrté výhře za sebou se Fenerbahce posunulo v tabulce na druhé místo za CSKA Moskva.

Kromě Douglase se do dvouciferných bodových hodnot z celku poraženého Anadolu dostal už jen Errick McCollum s 18 body. Zoran Dragič zvládl devět bodů a pět asistencí.

Sestřih ze zápasu Anadolu - Fenerbahce:

CSKA si po duelu v hale Panathinaikosu Atény získal náskok dvou výher. V řecké metropoli uspěl 75.70 a připravil soupeře o domácí neporazitelnost.

Vítěze vedl Sergio Rodriguez s 21 body včetně klíčové - a obtížné - trojky na 74:69. Cory Higgins ho doplnil 14, Othello Hunter 12 a Nando De Colo 10 body. Nejlepším střelcem domácích byl Nikos Pappas s 14 body, Nick Calathes přidal 13 bodů, 11 asistencí a šest doskoků zatímco Thanasis Adetokunbo se dostal na 13 bodů a pět doskoků.

Sedmizápasová vítězná série Realu Madrid skočila v hale Málagy. Celek z Andalusie si v derby poradil 80:75, když v poločase vedl 38:27.  Ray McCallum a Adam Waczyňski zásobili vítěze 15 body, Nemanja Nedovič nastřádal 11 bodů a sedm asistencí.

Luka Dončič, kterého trápí zdravotní potíže, nastoupil až jako náhradník, přesto se za 22 minut stal nejlepším střelcem zápasu se 16 body, Madridu pomohl i pěti doskoky a třemi asistencemi. Jaycee Carroll a Rudy Fernandez zapsali po 10 bodech.

Olimpia Milán uspěla v obou zápasech tohoto týdne, v hale Baskonie slavila vítězství 83.82. Italský celek stihl do poločasu nastřílet 47 bodů a vedl o jedenáct bodů, avšak v závěru o výhru málem přišel, když domácí Rodrigue Beaubois pěti body otočil na 82:81 pro domácí - hosté však měli ještě jeden útok a Jordan Theodore ho využil k úspěšnému nájezdu.

Theodore vévodil také statistikám se 16 body a osmi asistencemi, Andrew Goudelock přidal rovněž 16 bodů. Arturas Gudaitis se dostal na 12 bodů a sedm doskok, Mindaugas Kuzminskas na 10 bodů.

Jordan Theodore v duelu s Baskonií:

Tornike Šengelija táhl Baskonii se 17 body a 12 doskoky, Jayson Granger dodal 15 bodů a šest asistencí a Beaubois celkově doručil 13 bodů.

Euroliga basketbalistů - 19. kolo

Anadolu Efes Istanbul - Fenerbahce Istanbul 84:89 (za hosty Veselý 12 bodů, 5 doskoků, 3 asistence)
Panathinaikos Atény - CSKA Moskva 70:75
Baskonia Vitoria - Olimpia Milán 82:83
Unicaja Málaga - Real Madrid 80:75