Radovan Kouřil (vpravo) řídí hru Opavy v hale Benfiky Lisabon, brání ho Diogo...

Radovan Kouřil (vpravo) řídí hru Opavy v hale Benfiky Lisabon, brání ho Diogo Gameiro. | foto: FIBA

Kouřil obrat netrefil. Opava i podruhé bojovala s Benfikou marnou bitvu

• 0
Opavští basketbalisté prohráli ve svém posledním vystoupení ve FIBA Europe Cupu v Lisabonu s Benfikou 84:86 a s jedinou výhrou ze šesti utkání skončili v základní skupině C poslední. Posunout výše se mohli svěřenci trenéra Petra Czudka v případě úspěchu, ale nakonec nizozemský Den Bosch nepřeskočili.

Porážce Opavy nezabránil ani Radovan Kouřil, který si připsal díky 14 bodům a 12 asistencím double double. Nejlepším střelcem vítězů byl se 17 body Betinho Gomes.

Po vyrovnané úvodu Opava díky sedmibodové šňůře mezi 8. a 9. minutou získala náskok 18:11 a po první čtvrtině vedla dokonce dvouciferným rozdílem. Domácí, kteří už měli jisté jedno ze dvou postupových míst spolu Permem, postupně stahovali ztrátu, ale Slezané drželi ještě v poločase vedení o tři body.

Benfica otočila na začátku třetí čtvrtiny stav z 40:43 na 50:43 a náskok uhájila až do konce. V 35. minutě měli domácí k dobru až 13 bodů, ale 55 sekund před koncem snížil Kouřil na 82:83. Po trojce Aarona Broussarda ale už Opava stihla jen snížit a v závěru netrefil při pokusu o obrat z dálky Kouřil.