Tomáš Satoranský (vlevo) z Barcelony bráněný Christem Koumadjem z Alby Berlín.

Tomáš Satoranský (vlevo) z Barcelony bráněný Christem Koumadjem z Alby Berlín. | foto: Profimedia.cz

Basketbalisté Barcelony v Eurolize přehráli předposlední Albu až po změně stran

• 0
Až díky zlepšenému výkonu po změně stran porazili basketbalisté Barcelony předposlední tým Evropské ligy Albu Berlín 72:56. V poločasové přestávce domácí tým s českými reprezentanty Janem Veselým a Tomášem Satoranským ještě prohrával 34:35. Španělský klub vyhrál počtvrté za sebou a upevnil si třetí příčku za Olympiakosem Pireus a Realem Madrid, které mají na kontě rovněž 22 výher a páteční zápasy 32. kola k dobru.

Čeští basketbalisté přispěli k vítězství každý šesti body, rozehrávač Satoranský byl jedním z pouhých dvou hráčů, které trenér Šarunas Jasikevičius nechal na palubovce přes 20 minut. Tím druhým byl turecký pivot Sertac Sanli, jenž byl s 12 body a šesti doskoky nejužitečnějším hráčem zápasu. V německém celku nikdo nedosáhl na dvojciferný počet bodů.

Euroliga mužů

32. kolo

Anadolu Efes Istanbul - Boloňa 86:67
Maccabi Tel Aviv - Milán 85:66
FC Barcelona - Alba Berlín 72:56 (za domácí Veselý 6 bodů, 3 doskoky, 1 asistence, Satoranský 6 bodů, 3 asistence).