Alyssa Thomasová se zdraví se spoluhráčkami s USK Praha.

Alyssa Thomasová se zdraví se spoluhráčkami s USK Praha. | foto: FIBA

Rekordní nadílka. Basketbalistky USK v Eurolize deklasovaly domácí Rigu

• 3
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v 6. kole Euroligy na hřišti TTT Riga jednoznačně 103:52, připsaly si čtvrté a zároveň rekordní vítězství v sezoně. Na hranici 20 vstřelených bodů dosáhly María Condeová (25), Brionna Jonesová (22) i Alyssa Thomasová (20), double double zaznamenala Dragana Stankovičová díky 13 bodům a 10 doskokům.

Domácí tým, který měl dosud na kontě dvě vítězství z pěti zápasů, se dostal do vedení dvakrát jen v úplném úvodu, ale jedenáctibodová šňůra českých šampionek znamenala vedení 13:4. Po úvodní čtvrtině hostující celek vedl už 18 bodů. Střelecky se činily v první čtvrtině především Condeová a Alyssa Thomasová, které daly po 12 bodech.

TTT Riga - USK Praha

Utkání ženské Euroligy jsme sledovali podrobně

Domácí tým se mezi 9. a 19. minutou vůbec střelecky neprosadil a byla z toho šňůra 23 bodů USK a vedení 49:12. Trojka Ievy Korzaneové v čase 18:43 zabránila tomu, aby Riga odehrála celou čtvrtinu bez jediného bodu.

Sestřih ze zápasu TTT Riga - USK Praha:

Lotyšský celek se pak střelecky chytil a ve třetí čtvrtině poprvé dokázal odehrát vyrovnanou pasáž. Ale Pražanky domácím nakonec jedenáctibodovou šňůrou nedopřály ani dílčí úspěch v podobě vyhrané jedné části a třetí čtvrtinu vyhrály 27:19. Stobodovou hranici Pražanky překonaly v tomto ročníku poprvé a přehoupla je přes ni 75 sekund před koncem Jonesová.

Po Rize čekají USK domácí zápasy s Reyerem Benátky, BLMA Montpellier a MBA Moskva. Prosincový program zakončí české šampionky tři dny před Štědrým dnem na hřišti maďarského Szekszárdu.

Euroliga basketbalistek, 6. kolo

Skupina A
TTT Riga - ZVVZ USK Praha 52:103 (12:30, 17:51, 36:78)
Nejvíce bodů:
Pulvereová 16, J. Thomasová 12, Jasaová 7 - Condeová 25, Jonesová 22, A. Thomasová 20, Stankovičová 13, Oblaková 10. Fauly: 26:17. Trestné hody: 9/8 - 35/29. Trojky: 6:4. Doskoky: 26:47.

MBA Moskva - UMMC Jekatěrinburg 63:84
Reyer Benátky - BLMA Montpellier 79:59
Perfumerias Avenida Salamanca - Atomerömü Szekszárd 96:54