Ondřej Balvín (vpravo) z Gran Canarie sleduje, zda jeho spoluhráč Nikola...

Ondřej Balvín (vpravo) z Gran Canarie sleduje, zda jeho spoluhráč Nikola Radičevič ubrání Mika Jamese z Olimpie Milán. | foto: Euroleague.net

Balvín znovu trefil všechny střely, Barcelona selhala v Podgorici

• 0
Český basketbalista Ondřej Balvín nasázel v 11. kole Euroligy deset bodů a pomohl Gran Canarii k druhému vítězství za sebou, v obou případech se jednalo o výhry na venkovních hřištích. Španělský klub vyhrál v Miláně 94:86 a v tabulce mu patří dvanácté místo, domácí tým padl v třetím utkání po sobě.

Balvín neminul ani jednu střelu z pole, což se mu povedlo už ve druhém utkání za sebou. Byl jedním ze čtyř hráčů, kteří se v hostujícím týmu dostali na dvouciferný počet bodů. Nejlepší z nich se stal autor 17 bodů Marcus Eriksson, který odehrál jen 16 a půl minuty. Bodově se prosadilo všech jedenáct hráčů vítězného týmu.

Mezi výhrami v Istanbulu nad Darüssafakou a v Miláně přitom Gran Canaria propustila trenéra Salvu Maldonada, dočasně ho nahradil Victor Garcia. A krok to byl nejspíš povedený, celek z Las Palmas předvedl nejlepší útočné představení v sezoně.

V milánském dresu dal Mike James 26 bodů, připojil k nim osm asistencí a čtyři doskoky. Arturas Gudaitis se postaral o 16 bodů a 17 doskoků.

Český reprezentační pivot si připsal i čtyři doskoky a jednu asistenci, s dvěma bloky byl v této statistice nejlepším mužem zápasu. To vše mu zajistilo pozici mezi nejužitečnějšími hráči zápasu. Ústecký rodák odehrál celkem 16 minut, o větší porci ho připravily potíže s fauly.

Sestřih ze zápasu Olimpia Milán - Gran Canaria:

S Euroligou se podobně jako Gran Canaria úspěšně sžívá také další nováček - Budučnost Podgorica. Po skalpu CSKA Moskva slavila doma triumf 67:64 nad FC Barcelona.

Černohorský celek posunuly k úspěchu dvě trojky, které Nemanja Gordič trefil v závěru utkání, výhru následně podtrhl bývalý barcelonský hráč Edwin Jackson. Finální tříbodový pokus Ádáma Hangy už Kataláncům prodloužení nepřinesl.

Gordič byl společně s Earlem Clarkem nejlepším střelcem Budučnosti, oba zvládli 12 bodů. A na stejné číslo se dostal i Hanga coby bodový lídr Barcelony.

Maccabi Tel Aviv uhrálo těsnou výhru  73:71 na palubovce poslední Darüssafaky. Bývalý hráč istanbulského týmu Scottie Wilbekin pomohl hostům zápas zvrátit třemi trojkami v poslední čtvrtině, nakonec nastřílel 11 bodů.

Johny O’Bryant pomohl izraelskému celku 12 body a 14 doskoky, Tarik Black 10 body a osmi doskoky a na 10 bodů se dostal i exnymburský Kendrick Ray, ale klíčovým momentem byl blok Jovela Zoosmana na domácího Raye McCalluma při posledním útoku.

06.prosince 2018 v 21:01, příspěvek archivován: 07.prosince 2018 v 08:35

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Michael Eric nastřílel za domácí 20 bodů a přidal šest doskoků, Toney Douglas v zeleném dresu debutoval 14 body a šesti asistencemi.

Duelu předcházel rasový incident: v hotelu, kde byl celek Maccabi ubytován, se objevilo motto „Arbeit macht frei“, jež provázelo vězně nacistických koncentračních táborů. Vedení Darüssafaky se Izraelcům omluvilo.

05.prosince 2018 v 19:44, příspěvek archivován: 07.prosince 2018 v 08:34

Žalgiris Kaunas doma uspěl s Olympiakosem Pireus 83:75, střelecky ho vedl Marius Grigonis s 19 body, Nate Wolters nastřádal 14 bodů, sedm doskoků a šest asistencí.

Řecký celek nespasilo ani duo legend Jorgos Printezis (18 bodů) a Vassilis Spanulis (devět bodů a osm asistencí), Zach LeDay zařádil 15 bodů.

Euroliga basketbalistů

11. kolo

Budučnost Podgorica - FC Barcelona 67:64
Darüssafaka Istanbul - Maccabi Tel Aviv 71:73
Žalgiris Kaunas - Olympiakos Pireus 83:75
Bayern Mnichov - Chimki Moskva 72:65
Olimpia Milán - Gran Canaria 86:94 (za hosty Balvín 10 bodů, 4 doskoky, 1 asistence, 2 bloky)