Nymburská basketbalistka Johanna Prytzová (8) zakončuje na koš Celje kolem Maruše Seničarové. Sleduje ji Michaela Krejzová (15). | foto: FIBA / Gojko Kusič

Nymburské basketbalistky vyhrály i v Celje a jsou v čele skupiny

• 2
Nymburské basketbalistky vyhrály i druhý zápas v Eurocupu. Na palubovce slovinského Celje zvítězily 83:68 a navázaly na těsnou domácí výhru nad Ružomberkem 71:70. Ve skupině zůstaly jediným neporaženým celkem.

Bronzové medailistky minulého ročníku české ligy v poločase prohrávaly o šest bodů, ale třetí čtvrtinu ovládly 31:9 a rozhodly o svém vítězství nad lídrem slovinské nejvyšší soutěže.

Nejlepší střelkyní Nymburka byla opět Američanka Chloe Wellsová, která tentokrát dala dokonce 27 bodů. Proměnila všechny tři tříbodové pokusy a bezchybná byla i při čtyřech trestných hodech. Navíc přidala sedm asistencí, sedm zisků a šest doskoků.

Tereza Pecková-Krakovičová  přispěla 18 body a Alexandra Chomenčuková zaznamenala 16 bodů a devět doskoků.

Další zápas Eurocupu sehraje Nymburk ve středu 7. listopadu na palubovce maďarského favorita Szekszárdu, který nečekaně padl v Ružomberku 58:65.