Dwayne Wade

Dwayne Wade - Opora Miami Heat Dwayne Wade obchází Shaquilla O'Neala z Phoenixu Suns. | foto: ČTK

Dwyane Wade přidělal Pistons další vrásky

• 22
Superhvězda Miami Dwyane Wade zaznamenal 31 bodů a osobní rekord 16 asistencí a dovedl svůj tým k výhře nad trápícím se Detroitem 103:91. Pistons prožívají nejhorší šňůru porážek za posledních 7 let.
Miami - Detroit 103:91
Wade zaznamenal 31 bodů, 16 asistencí a 7 doskoků, Daequan Cook přidal 16 bodů, Jermaine O´Neal 14 a Jamario Moon 12. Heat po vyrovnaném poločase vyhráli závěr třetí čtvrtiny 22:8 a získali rozhodující náskok.

Allen Iverson nastřílel za hosty 22 bodů, Tayshaun Prince 18, ale Pistons prohráli poprvé za 7 let už 7 zápasů v řadě a navíc se propadli se svou bilancí pod 50% (27/28) - to se jim v této fázi sezóny nestalo už od roku 2001.

Cleveland - Memphis 94:79
Favorizovaní Cavaliers nedali Memphisu žádnou šanci - v zápase ani jednou neprohrávali a už v první půli si vybudovali více než dvacetibodový náskok. LeBron James musel odehrát pouze 30 minut, za které zaznamenal 15 bodů a 8 asistencí, a v poslední čtvrtině už vůbec nenastoupil.

Náhradník Daniel Gibson nastřílel 19 bodů, Mo Williams jich přidal 18 a Cavs se snadno obešli bez zraněného Saši Pavloviče a také Delonteho Westa, který šetřil své bolavé zápěstí. Za Grizzlies nastříleli Rudy Gay a Hakim Warrick po 13 bodech.

Toronto - Minnesota 118:110
Chris Bosh a Andrea Bargnani nastříleli po 26 bodech, Anthony Parker přidal 24 bodů a Raptors porazili Minnesotu už podesáté v řadě. José Calderón zaznamenal 15 bodů a 13 asistencí, Jason Kapono přidal 11 bodů a Shawn Marion 10.

Randy Foye nastřílel za hosty 25 bodů, Ryan Gomes jich přidal 23, ale Timberwolves prohráli bez zraněného Ala Jeffersona 11 z posledních 13 zápasů. Kevin Love nastřílel 11 bodů za první čtvrtinu, ale v dalším průběhu přidal už jen čtyři, Mike Miller doskočil 12 míčů.

Chicago - Orlando 120:102
Bulls napravili bídný nedělní výkon a favorizované Orlando překvapivě výrazně přestříleli. Nováček Derrick Rose zaznamenal 22 bodů, k výhře také výrazně přispěly 3 nové posily, které hrály první domácí zápas za Bulls - společně nastřílely 37 bodů. Tim Thomas se blýskl 17 body, John Salmons jich přidal 11 a Brad Miller nasbíral 9 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí.

Bulls si udrželi úspěšnost střelby z pole 56,5% a obrana Orlanda inkasovala nejvyšší počet bodů za celou sezónu. Za Orlando zaznamenal Dwight Howard 26 bodů a 12 doskoků, Hedo Turkoglu přidal 16 bodů, ale Magic byli od začátku v obraně u všeho o krok pozdě a prohrávali téměř po celý zápas.

Oklahoma City - L.A.Lakers 93:107
Kobe Bryant nastřílel 10 ze svých 36 bodů v tříminutovém úseku 4.čtvrtiny a Lakers odrazili nápor domácích Thunder. Bryant se posunul před Adriana Dantleyho na 19.místo historické tabulky střelců - pouhý den poté, co předstihl dosud dvacátého Elgina Baylora.

Kevin Durant nastřílel za domácí 32 bodů, ke kterým přidal i 10 doskoků a 6 asistencí, ale šesté porážce svého týmu v řadě nezabránil. Thunder prohrávali v první půli až o 18 bodů, ale v poslední čtvrtině dvakrát snížili na rozdíl jediného bodu.

Houston - Portland 98:94
Ron Artest nastřílel 21 bodů, Aaron Brooks 20 a Rockets předstihli v tabulce Západní konference svého včerejšího soupeře (4.místo). Luis Scola zaznamenal 15 bodů a 11 doskoků, což je pro něj už 5.double-double v řadě.

Brandon Roy nastřílel za hosty 24 bodů, LaMarcus Aldridge přidal 21 bodů a 8 doskoků, ale Blazers prohráli v Houstonu už podeváté z posledních 10 vzájemných zápasů.

San Antonio - Dallas 93:76
Za domácí nenastoupil kromě Manu Ginobiliho ani Tim Duncan (problémy s kolenem), ale skvělý Tony Parker v kombinaci s výbornou obranou přinesli Spurs až překvapivě jasnou výhru. Parker nastřílel 26 bodů už za první půli a celkem zaznamenal 37 bodů a 12 asistencí. Michael Finley nastřílel proti svému bývalému týmu 19 bodů.

Dallas předvedl nejhorší útočný výkon v sezóně - jeho úspěšnost střelby z pole byla jen 34,2%, když trefil pouze 3 z 19 trojek. Josh Howard zaznamenal 19 bodů, ale trefil jen 5 ze 17 střel, Dirk Nowitzki měl střelbu 5/15 (14 bodů a 10 doskoků).

Phoenix - Charlotte 112:102
Steve Nash nastřílel navzdory zranění kotníku 22 bodů (trojky 4/4) a Suns pokazili jinak povedený návrat Borise Diawa a Raji Bella do Phoenixu. Byl to pro ně první zápas v U.S.Airways Center od chvíle, kdy byli před dvěma měsíci vytrejdování za Jasona Richardsona.

Diaw sice zaznamenal 27 bodů, 9 doskoků a 6 asistencí (10/12 z pole) a Bell přidal 23 bodů, ale ani to nestačilo. Shaquille O´Neal zaznamenal za domácí 20 bodů a 11 doskoků, Richardson nastřílel proti svému bývalému týmu také 20 bodů.