Důrazné Brňanky v Comu kralovaly

• 1
Como - Důraznější hra v obraně po změně stran a přesnější koncovka zajistila basketbalistkám Gambrinusu JME Brno ve čtvrtém kole Evropské ligy vítězství v italském Comu 66:50. Italky držely s českými mistryněmi krok pouze v úvodním poločase, kdy pozornou hrou v defenzívě nepouštěly soupeřky do střeleckých pozic. Po zranění a tréninkovém výpadku vynikla v podkošových soubojích Šakirovová, které dobře sekundovala Vodičková.

Na křídlech se střelecky dařilo nejvíce Žirkové s Godályovou, které se prosazovaly rychlostí a přesně zakončovaly rychlé protiútoky. Brňanky postrádaly zraněnou pivotku Blahůškovou, v italském týmu chyběla česká podkošová hráčka Pelikánová.

"V prvním poločase se nám příliš nedařilo. O přestávce jsem řekl hráčkám, že není umění vyhrát, když všechno vychází. V závěru jsme již Italky přehrály rychlostí a hlavně velice kvalitní obranou. Soupeřkám jsme povolily nastřílet pouhých padesát bodů," řekl po zápase trenér Brna Jan Bobrovský.

Přitom poslední čtvrtinu dohrával tým bez zraněné Godályové, která patřila k hlavním oporám. V průběhu týdne se podařilo svěřenkyním trenéra Bobrovského získat na italské půdě dva úspěchy, první reprezentační v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a druhý klubový.

Výsledek - skupina A
Como - Gambrinus JME Brno 50:66 (19:20, 32:34, 40:46)
Body:
Zaraová 11, Ciroenová 10, Andradeová 10, Macchiová 9, Masciardiová 8, Paparazzová 2 - Žirková 15, Šakirovová 15, Godályová 14, Machová 11, Vodičková 11. Rozhodčí: Retondo (Šp.), Cretagne (Fr.). Fauly: 19:17. Trestné hody: 8/8 - 14/13. Trojky: 4:3. Nejlepší hráčka: Godályová. Diváci: 800.

1. Valenciennes           4 4 0 319:224 8
2. Brno                        4 3 1 292:251 7
3. Pécs                        3 3 0 202:166 6
4. Como                      4 2 2 248:268 6
5. Tarbes                     4 1 3 244:285 5
6. Jekatěrinburg          3 1 2 199:216 4
7. Podgorica                3 0 3 200:223 3
8. Pabianice                 3 0 3 154:225 3