Ladislav Sokolovský z Nymburka při trestném hodu

Ladislav Sokolovský z Nymburka při trestném hodu | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Žádné překvapení, třetím semifinalistou ligy basketbalistů je Nymburk

• 0
Basketbalisté Nymburku nepřipustili senzaci a s jistotou se stali třetími semifinalisty ligového play-off. Obhájci mistrovského titulu vyřadili ve čtvrtfinále Levice ve třech zápasech a čekají na svého dalšího soupeře.

Jejich semifinálový sok vzejde z duelu Pardubic s Kolínem. Polabská série je po dvou utkáních vyrovnaná 1:1, její třetí pokračování je na programu v pondělí.

Nymburk v domácím prostředí zakončil sérii s Levicemi vysokou výhrou 96:46. S čtyřiadvaceti body byl nejlepším střelcem vítězů Adrian Glenn Abrams.

Slovenský klub přitom lépe začal a v páté minutě vedl 12:8. Pak však favorizovaní Středočeši zpřesnili obranu a do konce úvodní čtvrtiny už nedostali ani bod.

V pátek do semifinále postoupili basketbalisté Prostějova a Děčína, kteří se o finálovou účast utkají spolu.

Basketbalová Mattoni liga mužů

Čtvrtfinále play-off - 3. zápas:

Nymburk - Levice 96:46 (24:12, 48:21, 77:40)
Nejvíce bodů:
Abrams 24, Benda a Nečas po 12, Sokolovský 11, Naymick 10 - Grant 10, Sanchez 7, Waleskowski 6. Rozhodčí: V. Lukeš, Vrážel, Nejezchleb. Trestné hody: 18/13 - 12/9. Fauly: 12:20. Trojky: 9:3. Konečný stav série: 3:0.

Skupina o udržení - 4. kolo:

Inter Bratislava - Opava 80:59 (23:13, 44:28, 58:48)
Pesic 16, Kucsa 15, Kuffa 12 - Dokoupil 12, Blažek 10, Miklósik 8. Rozhodčí: Kurz, Matějek, Jedlička. Trestné hody: 12/7 - 7/6. Fauly: 17:18. Trojky: 9:5.