České juniorky vyhrály základní skupinu

Záhřeb - České basketbalistky si na ME hráček do dvaceti let udržely neporazitelnost. V posledním vystoupení v základní části porazily Lotyšsko 76:63 a vyhrály skupinu A. V pátečním čtvrtfinále se Češky utkají se čtvrtým týmem ze skupiny B. Na něm po úterních zápasech figurovalo Slovensko, ale šanci prodrat se do čtvrtfinále mají i Řecko nebo Španělsko. Češky měly od začátku převahu. Už v první čtvrtině vedly o devět a v polovině dokonce už o patnáct bodů. Lotyšky sice ve třetí čtvrtině zabraly a snížily náskok českých basketbalistek, ale v závěru se jim už nedostávalo sil. Nejpřesnější mušku v českém týmu měla Eva Vítečková s 21 body.

Čtvrtfinálovými soupeřkami českých basketbalistek budouŘekyně, které ve svém závěrečném zápasu ve skupině B prohrály se Španělskem a obsadily v tabulce čtvrté místo.

Výsledky
Skupina A:
Česko - Lotyšsko 76:63 (25:16, 48:33, 60:55)
Nejvíce bodů:
Vítečková 21, Veselá 13, Hartigová 12 - Kublinová 22, Jekabssoneová, Zekiteová a Karklinová po 6. Rozhodčí: Ramos (Šp.), Zurapovič (Chorv.).
Další výsledky skupiny A: Francie - Německo 61:51, Turecko - Itálie 68:66.

1. Česká rep.  5 5 0 428:299 10
2. Lotyšsko     5 4 1 332:319 9
3. Francie        5 3 2 319:281 8
4. Turecko       5 2 3 323:365 7
5. Německo     5 1 4 258:321 6
6. Itálie           5 0 5 279:354 5

Skupina B:  Španělsko - Řecko 59:54, Maďarsko - Slovensko 76:68.