Bryant střílel, San Antonio se radovalo

NBA měl v pátek na programu celkem 12 zápasů, ale vybrat si největší "tahák" dne nebyl takový problém - v Los Angeles se totiž střetli držitelé titulů z posledních dvou let - domácí Lakers a hosté ze San Antonia, kteří mají v posledních dnech skvělou formu. To konec konců potvrdili i včera, když pod taktovkou Tima Duncana pokořili Lakers v prodloužení 89:93 - domácím nepomohlo ani to, že Kobe Bryant a Shaquille O´Neal dohromady zaznamenali 71 bodů!!, ale spoluhráči je příliš nepodpořili a v prodloužení navíc začal Bryant hrát až příliš individuálně sám na sebe - a to stálo Lakers výhru.
L.A.Lakers - San Antonio 89:93 po prodl.
Kobe Bryant zaznamenal sice 38 bodů, ale spotřeboval na to 33 střel z pole (o 10 více než O´Neal na svých 33 bodů) a především v prodloužení bral hru domácích až příliš na sebe - nastřílel všech 6 bodů Lakers v nastaveném čase, ale dvakrát ztratil míč v kritické chvíli a minul i potenciálně "vyrovnávající" trojku v posledních sekundách, zatímco O´Neal se v prodloužení téměř nepotkal s míčem. "Byli jsme trochu moc nevyvážení," řekl po utkání "diplomaticky" kouč Phil Jackson, "začali jsme až příliš moc hrát jeden na jednoho místo toho, abychom se drželi systému, který nám fungoval v průběhu zápasu...."

Hosté ze San Antonia naopak zůstali u toho, co jim přinášelo úspěch - využívali ve skvělé formě hrajícího Tima Duncana, na kterého menší obránci (Horace Grant a Robert Horry) v obraně nestačili a Duncan buď přehrál svého obránce anebo našel volné spoluhráče pro střelbu zdálky - především Dereka Andersona, ale také Averyho Johnsona, který trefil z takové situace klíčový koš minutu a půl před koncem prodloužení (87:92). Zajímavostí byla velmi špatná střelba šestek obou hvězdných pivotů - domácí O´Neal tradičně nepřekročil 50% úspěšnosti (18/9), ale o mnoho lépe na tom nebyl ani Duncan, který proměnil jen 11 z 21 trestných hodů - naposledy minul oba dva 15 sekund před koncem prodloužení za stavu 89:92, ale Bryant svou trojku minul a Danny Ferry 1,5 s před klaksonem pečetil jednou šestkou výsledek.
Střelci: Bryant 38, O´Neal 33b. a 16d., Grant 6b. a 12d. - Duncan 29b. a 12d., Anderson 21, Robinson 11, Johnson 10