Tereza Pecková (vlevo) patřila k oporám Friska (ilustrační snímek).

Tereza Pecková (vlevo) patřila k oporám Friska (ilustrační snímek). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Brněnské Frisco zdolalo Trutnov a zvýšilo odstup v tabulce

• 2
Rozdíl mezi druhým a třetím týmem basketbalové ligy žen narostl už na pět bodů. Tým Friska Brno totiž v dohrávce prvního kola nadstavby porazil po soustředěném výkonu Trutnov přesvědčivě 85:58. Před nejbližším pronásledovatelem si tak pojistil druhé místo.

Hlavní oporou domácích byla Pecková, která k 31 bodům přidala 15 doskoků. Do hry zasáhla po zranění i americká rozehrávačka Thomasová, pouhé čtyři minuty ale strávila v úvodu zápasu na palubovce Stehlíková hrající se zlomeným nosem.

Při absenci zraněné Švédky Abdiové se objevila podruhé v sezoně na palubovce i bývalá reprezentační pivotka Večeřová, která odehrála 27 minut a s deseti získanými míči byla po Peckové druhou nejlépe doskakující hráčkou zápasu.

Trutnov bojoval, ale nedokázal se prosadit v útoku a zaostával v přesnosti střelby a v obraně. Dařilo se Větrovcové s Novákovou, které i dobře doskakovaly, a střelecky jim sekundovala Mišurová.

"Bojujeme stále s velkou marodkou. Soupeřky jsme přehráli větší přesností. Prosazovali jsme se i v podkošových soubojích. Na rozdíl od pondělního zápasu mohu být spokojený," uvedl trenér Brňanek Jan Bobrovský.