Jelena Škerovičová z Frisca Brno se snaží vysmeknout Lindsay Whalenové z USK Praha. | foto: ČTK

Brněnské basketbalistky vyhrály na palubovce USK a vedou ligu

• 28
Basketbalistky Frisca Brno podruhé v sezoně porazily USK Praha a připravily jim první domácí porážku v ligovém ročníku. Navíc po výhře 80:76 v prodloužení přeskočily svého soupeře na prvním místě tabulky.

V základní části oba týmy vyhrály vzájemná utkání na domácí půdě a i tentokrát se zdálo, že bude mít domácí družstvo navrch. Brno sice vstoupilo do utkání velmi dobře a první čtvrtinu vyhrálo o osm bodů, pak však převzaly otěže zápasu hráčky USK.

Především zásluhou Američanek Milton-Jonesové a Whalenové vyhrály druhou čtvrtinu o 14 bodů a směřovaly za vítězstvím. Ještě v úvodu čtvrté části měly desetibodový náskok, ani ten jim však nakonec nestačil.

Sedm vteřin před koncem totiž hostující Eldebrinková trojkou srovnala a zařídila prodloužení. V něm Brno od začátku vedlo a zásluhou trestných hodů vyhrálo.

USK doplatilo především na to, že zahraniční posily neměly podporu od českých hráček. Zatímco Miltoná-Jonesová s Whalenovou dohromady obstaraly 51 bodů, šest Češek přispělo jen 15 body.

Naopak Stehlíková na druhé straně sama dala o bod více a spolu s Fordovou, Škerovičovou a Eldebrinkovou táhla ofenzivu Brna.