Paul Pierce z Bostonu Celtics slaví výhru nad LA Lakers

Paul Pierce z Bostonu Celtics slaví výhru nad LA Lakers | foto: AP

Bostonský Paul Pierce oslavil střelecké jubileum dramatickou výhrou

• 59
Basketbalová NBA měla ve středu na programu celkem 12 zápasů a k vidění bylo hned několik dramat. Jedno z nich se odehrálo i v Bostonu, kde domácí Paul Pierce oslavil jubileum 20 000 bodů v kariéře a pomohl k vítězství 105:102 nad Milwaukee.
Boston - Milwaukee 105:102 po prodl.
Paul Pierce nastřílel 12 ze svých 28 bodů v prodloužení a navíc získal klíčový míč v obraně 27 sekund před koncem. Pierce překonal hranici 20 tisíc nastřílených bodů v kariéře a Celtics vylepšili svou bilanci na 4/1.

Ray Allen nastřílel 23 bodů, Rajon Rondo zaznamenal 17 bodů a 15 asistencí a Kevin Garnett přidal 13 bodů a 8 doskoků. Za hosty zaznamenal Andrew Bogut 21 bodů a 13 doskoků. Ersan Ilyasova a Carlos Delfino nastříleli po 15 bodech a Brandon Jennings 13.

Atlanta - Detroit 94:85
Al Horford zaznamenal 6 bodů v řadě během rozhodujícího náporu domácích a Hawks zůstávají jako jediný tým Východu bez porážky. Josh Smith zaznamenal 22 bodů a 11 doskoků.

Hawks mají bilanci 5/0, Detroit naopak poprvé za posledních 30 let 0/5, když jim nestačilo 22 bodů Bena Gordona.

New Jersey - Charlotte 83:85
D.J.Augustin zaznamenal 2 trestné hody 31 sekund před koncem a Bobcats získali první výhru v sezóně, když v poslední čtvrtině otočili desetibodovou ztrátu. Boris Diaw nastřílel 24 bodů, Gerald Wallace 20 a Stephen Jackson 12, z toho 8 v poslendích pěti minutách.

Za domácí zaznamenal Devin Harris navzdory problémům s ramenem 19 bodů a 8 asistencí, Brook Lopez přidal 17 bodů a nováček Derrick Favors 11. Travis Outlaw netrefil dvě střely v posledních sekundách.

Orlando - Minnesota 128:86
Dwight Howard zaznamenal 18 bodů, 16 doskoků a 8 bloků a Magic v první půli překonali bodový rekord klubu - zaznamenali jich 78. Vince Carter nastřílel 20 bodů a Ryan Anderson 19.

Minnesota prohrála na Floridě dva zápasy ve dvou dnech v součtu o 74 bodů. Kevin Love za ni nastřílel 22 bodů, Corey Brewer 12.

Philadelphia - Indiana 101:75
Elton Brand zaznamenal 25 bodů a 12 doskoků, Thaddeus Yaoun 16 bodů a Sixers vyhráli první zápas pod vedení kouče Douga Collinse - ten ale u toho nakonec nebyl, protože v poločase musel kvůli nevolnosti a závrati lavičku týmu opustit.

Za hosty nastřílel Darren Colison 11 bodů, ale Danny Granger (dosud průměr 27 bodů na utkání) trefil jen 2 ze 14 střel a zůstal na sedmi bodech.

Houston - New Orleans 99:107
Chris Paul nastřílel 25 bodů, Marco Belinelli 18 a Hornets zůstávají neporaženi. Vyhráli první 4 zápasy, naopak Rockets mají bilanci 0/4. Kevin Martin a Aaron Brooks nastříleli po 18 bodů, Yao MIng jich přidal 15, když odehrál jen něco přes 21 minut.

Denver - Dallas 101:102
Dirk Nowitzki nastřílel 35 bodů a Caron Butler trefil klíčovou trojku 2 minuty před koncem, která poslala hosty do vedení 102:99. Carmelo Anthony odpověděl smečí a po ztrátě Mavs měli domácí šanci na vítěznou střelu, ale Anthony z dálky přes Shawna Mariona netrefil.

Jason Terry nastřílel 16 ze svých 20 bodů ve druhé půli, Butler přidal 16 bodů. Domácím chyběl pivot Nene.

Utah - Toronto 125:108
Dero Williams zaznamenal 22 bodů, 14 asistencí a 8 doskoků, Al Jefferson přidal 27 bodů a Paul Millsap 21. Jazz porazili Toronto už pojedenácté v řadě, když už po první čtvrtině vedli 41:22.

Raptors sice ve třetí čtvrtině snížili na rozdíl jediného bodu, ale závěr opět patřil domácím. Andrea Bargnani nastřílel za hosty 26 bodů.

Phoenix - San Antonio 110:112
Richard Jefferson trefil v poslední čtvrtině 4 trojky včetně klíčové minutu a půl před koncem, kterou poslal Spurs do vedení. Jefferson nastřílel 28 bodů, Tim Duncan 25 a Manu Ginobili 18. Spurs vyhráli ve Phoniexu po téměř dvou letech.

Za domácí nastřílel Jason Richardson 21 bodů, Hakim Warrick a Steve Nash přidali po 19 bodech. Phoenix zahájil sezónu bilancí 1/3.

Golden State - Memphis 115:109
Monta Ellis nastřílel 17 ze svých 39 bodů v poslední čtvrtině, Dorrell Wright trefil osobní rekord 7 trojek (25 bodů) a David Lee přidal 15 bodů a 16 doskoků. Warriors ztratili 20 míčů, ale přesto vylepšili svou bilanci na 3/1.

Za hosty nastřílel Rudy Gay 35 bodů, ale Grizzlies prohráli na palubovce Golden State už potřetí za sebou. Mike Conley zaznamenal 18 bodů a osobní rekord 13 asistencí.

LA Clippers - Oklahoma City 107:92
Eric Gordon nastřílel 27 bodů, nováček Eric Bledsoe (který nastoupil v základní pětce místo Barona Davise) přidal 17 bodů a 8 asistencí a Clippers vyhráli svůj první zápas sezóny, když uhlídali Kevina Duranta. Blake Griffin zaznamenal 18 bodů a 9 doskoků.

Durant zaznamenal jen 16 bodů, když minul 10 trojkových pokusů a celkově měl střelbu z pole 6/24. Jeff Green zaznamenal 19 bodů a 9 doskoků, ale Thunder prohráli druhý zápas za sebou.

Sacramento - LA Lakers 100:112
Kobe Bryant zaznamenal 32 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků a obhájci titulu vyhráli i pátý zápas letošní sezóny. Pau Gasol přidal 22 bodů a 11 doskoků, Lamar Odom nastřílel 18 bodů. Lakers porazili Kings už posedmé v řadě.

Pro Bryanta je to sedmnáctý triple-double v kariéře, ale první za téměř dva roky. Tyreke Evans nastřílel za domácí 21 bodů.