LA Lakers - Boston: souboj pod košem

LA Lakers - Boston: souboj pod košem - Souboj pod košem v podání Paua Gasola (ve žlutém) z Los Angeles Lakers a bostonských Kevina Garnetta (vlevo) a Paula Pierceho. | foto: Reuters

Bitvu obran vyhráli Lakers, snížili na 1:2

• 240
Los Angeles Lakers dokázali ve třetím utkání Finále NBA konečně porazit Boston Celtics 87:81 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Kobe Bryant nastřílel 36 bodů a trefil i dva klíčové koše v koncovce, Saša Vujačič přidal 20 bodů.

Finále NBA:

L. A. Lakers - Boston 87:81 (stav série 1:2)
(20:20, 23:17, 17:25, 27:19)

Lakers porazili svého rivala vůbec poprvé z pěti vzájemných zápasů v této sezoně. Kobe Bryant proměnil 12 z 20 střel z pole a vůbec poprvé se proti obraně Celtics dostal s úspěšností nad 50 % z pole. Jedinou kaňkou na jeho výkonu bylo 7 zahozených šestek (z 18 pokusů).

Lakers byli tentokrát od začátku mnohem agresivnější, hráli tvrději do koše a v první půli se zcela otočil poměr trestných hodů, kterých v nedělním druhém zápase stříleli jen 10 (Boston 38).

Lakers si proti špatně střílejícím Celtics udrželi vedení (až o 11 bodů) až do třetí čtvrtiny, ale houževnatý a výborně bránící Boston se držel stále na dostřel. Když se pak střelecky probudil Kevin Garnett, hosté šli dokonce do vedení.

Po trestných hodech Raye Allena vedli Celtics dokonce už 61:56, ale Bryant a Pau Gasol do konce třetí čtvrtiny snížili na rozdíl 2 bodů a závěrečná část patřila Bryantovi a Vujačičovi, kteří za ni společně nastříleli 18 bodů - tedy více než celý tým hostů dohromady.

Vujačič trefil důležitou trojku 2 minuty před koncem (81:76), Bryant pak jistil výhru dvěma koši v poslední minutě a půl.

Za hosty nastřílel Ray Allen 25 bodů (5 trojek), ale vůbec se nedařilo Paulu Pierceovi (2/14 z pole, 6 bodů), Kevin Garnett sice zaznamenal 13 bodů a 12 doskoků, ale proměnil jen 6 z 21 střel.

Nepříjemnou zprávou pro Celtics je zranění kotníku Rajona Ronda, který se sice v poslední čtvrtině do hry vrátil, ale odehrál jen 3 a půl minuty a pak vystřídal definitivně.

Čtvrté utkání série se hraje v noci ze čtvrtka na pátek ve 3 hodiny našeho času, opět ho vysílá přímým přenosem televizní stanice Galaxie sport.