Michala Hartigová ze Sokola Hradec Králové

Michala Hartigová ze Sokola Hradec Králové | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Basketbalistky USK složily Slovanku a vedou ligu, bez porážky je i Brno

• 21
I bez nejlepší ligové střelkyně Kateřiny Elhotové si basketbalistky USK Praha odvezly vítězství 87:56 z palubovky Slovanky a po čtvrtém kole vedou tabulku. Druhý je další favorit soutěže IMOS Brno, který má rovněž plný počet bodů, ale horší skóre.

Slovanka sehrála s obhájkyněmi titulu vyrovnanou první čtvrtinu, pak už měly navrch Pražanky. Elhotovou, která chyběla kvůli studijním povinnostem, zastoupila v roli střelecké tahounky USK Dubljevičová, jež nastřílela 18 bodů a přidala 13 doskoků. Stoprocentní bilanci si udržel IMOS Brno, který porazil Strakonice rozdílem 30 bodů 80:50.

Koš pivotky Michaly Hartigové v poslední sekundě prodloužení rozhodl o vítězství basketbalistek Hradce Králové ve východočeském derby na palubovce Trutnova. Hostující tým vyhrál 81:79 a uštědřil soupeři ve čtvrtém kole první porážku.

Do prestižního duelu v Trutnově ve výborné divácké kulise vstoupil lépe Hradec a první čtvrtinu vyhrál o 11 bodů. Trutnov ale v 16. minutě otočil na 25:24. Další průběh byl vyrovnaný.

V závěru normální hrací doby domácí tým mohl rozhodnout, ale Andersonová střelu neproměnila. Podobnou šanci měl Trutnov v závěru prodloužení, ale míč ztratil a z poslední akce rozhodla Hartigová.

Hradecká pivotka dala celkem 19 bodů, o bod víc nasbírala nejlepší střelkyně zápasu Mišurová. V domácím týmu nastřílela 19 bodů Andersonová, jež přidala 16 doskoků. Trutnov i Hradec mají bilanci tři vítězství a jedna prohra.

Zatímco v minulém ročníku pražský celek DSK Basketball vybojoval dvě vítězství za celých 32 kol, nyní je má už po čtyřech zápasech. V duelu s Karlovými Vary vydřel výhru 77:68 díky výkonu v poslední čtvrtině, kterou vyhrál 24:12. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 22 body Huňková, po 12 bodech daly bývalé reprezentantky Bortelová s Helceletovou.