Momentka z utkání mezi Pardubicemi (v bílém) a Ostravou. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Nymburk nasázel basketbalistům Kolína stovku, Děčín podlehl Prostějovu

• 0
Basketbalisté Nymburka na domácí scéně těžko hledají konkurenci. V devátém kole nadstavbové soutěže odrovnali Kolín drtivým výsledkem 100:52 a s desetibodovým náskokem vedou ligovou tabulku. Na druhé místo se posunula Ostrava, která zvítězila v Pardubicích 76:64. Třetí je Prostějov, který v neděli vydřel výhru 77:74 v Děčíně.

Basketbalisté Kolína se za první čtvrtinu zmohli pouze na 11 bodů a v dalším průběhu jich o moc víc nepřidali. Nakonec proto museli skousnout těžký debakl s téměř dvojnásobným rozdílem ve skóre. Navzdory tomu mají stále nadosah nejvyšší příčky, ve vyrovnané tabulce jim chybí na druhé místo pouze dva body.

"Těžko hodnotit dnešní utkání, protože Kolínu chyběli důležití hráči jako Ubilla, Machač a Bolds. Ale naši hráči ukázali, že umějí hrát a chtěli tady vyhrát," řekl po zápase trenér Nymburku Ronen Ginsburg.

Oslabení mrzelo i kouče Kolína Pedraga Benáčka. "Mrzí mě, že všechny čtyři zápasy, které jsme letos v lize hráli s Nymburkem, jsme hráli nekompletní. Vždycky nám chybělo několik hráčů. Kdybychom byli kompletní, mohli bychom třeba Nymburk potrápit," řekl trenér.

Ostrava dominovala díky obraně

Ostrava díky výborné obraně vedla v Pardubicích v 25. minutě již o 13 bodů. Pak ale domácí začali manko umazávat a v úvodu poslední čtvrtiny byl stav 52:53. Následovala však ostravská šňůra 15 bodů a bylo rozhodnuto.

Předkolo play off rozehráli úspěšně basketbalisté USK Praha, kteří zdolali i díky 25 bodům a devíti doskokům Stanislava Votroubka Opavu 76:67.

Domácí šli do každé pauzy vždy s mankem, ale poslední čtvrtinu ovládli 25:11 a zajistili si vítězství.

"Už jsme neměli sílu, nebo i štěstí, abychom dali důležité body. Je to škoda, protože se tu dalo vyhrát. Teď je míč na naší straně a musíme vyhrát doma, abychom se sem ještě podívali," řekl opavský kouč Petr Czudek. USK si může zajistit postup ve středu v Opavě.

Basketbalová liga mužů - nadstavba:

Skupina A1 - 9. kolo

Kolín - Nymburk 52:100 (11:26, 28:50, 39:71)
Nejvíce bodů: Field 14, Hubálek a Zuzák po 11, Vyoral 10 - Benda 16, Efevberha 15, Pavkovič 10. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Znamínko. Trestné hody: 16/11 - 11/7. Fauly: 17:17. Trojky: 5:11.

Pardubice - Ostrava 64:76 (14:14, 26:35, 50:53)
Nejvíce bodů: Žabas 23, Bohačík 17, Čarnecký 10 - Wilson 16, Barnes a Dufault po 13, Ames 12, Číž 11. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Baloun. Trestné hody: 24/15 - 24/9. Fauly: 22:25. Trojky: 9:15.

Děčín - Prostějov 74:77 (14:22, 27:42, 48:60)
Nejvíce bodů:
Sanders 23, Jiříček 12, Stria 11 - Marko a Slezák po 15, Švrdlík 14. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Karásek. Trestné hody: 18/14 - 29/18. Fauly: 25:20. Trojky: 8:9.

1. zápasy

USK Praha - Opava 76:67 (14:19, 34:38, 51:56)
Nejvíce bodů: Votroubek 25, Meno 16, Mareš 11 - Sokolovský 16, Blažek a Šiřina po 12. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Kučerová. Trestné hody: 20/15 - 16/13. Fauly: 15:22. Trojky: 5:6.

Levice - Chomutov 93:66 (28:17, 47:32, 72:54)
Nejvíce bodů: Brandon Fields 20, Simmons 20, Kemp 18 - Bailey Fields 17, Allen 14, Pecka 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Večeřa.