Radim Klečka z Opavy střílí na koš Fribourgu, sleduje ho Justin Roberson.

Radim Klečka z Opavy střílí na koš Fribourgu, sleduje ho Justin Roberson. | foto: František Mazáč

Oslabená Opava sahala v Lize mistrů po druhé výhře, padla o jediný bod

• 0
Opavští basketbalisté přišli o šanci na druhé vítězství ve skupině Ligy mistrů a doma podlehli Fribourgu 76:77. Připsali si osmou porážku za sebou a ztrácí už tři výhry na šestou příčku znamenají postup do FIBA Europe Cupu.

Opava opět nastoupila ve výrazně oslabené sestavě, scházeli klíčový rozehrávač Jakub Šiřina i jeho náhradník Radovan Kouřil. V úvodu se tak domácí hledali a švýcarský celek šel do vedení až o 14 bodů.

Pak se ale rozstřílel Radim Klečka, s 25 body nejlepší střelec zápasu, a vrátil Slezany do hry. V závěru třetí části šla Opava do vedení a šňůrou 12:2 si vybudovala osmibodové vedení.

Jenže Fribourg odpověděl podobně a minutu a půl před koncem vedl o sedm bodů. Opavané se nevzdávali a málem zápas zlomili na svou stranu. Dvě trojky dal Jan Švandrlík a v závěru měl Klečka dvě šance na vítěznou střelu, ale ani jednu neproměnil.

„Trápil nás obraný doskok jako ve Fribourgu a soupeř nám odskočil. Ale pozitivní je, že jsme oproti předchozím zápasům zlepšili druhý poločas a dokázali jsme si vybudovat náskok. Bohužel závěr zamrzí. O to víc, že jsme měli dvě střely na vítězství,“ litoval Klečka na tiskové konferenci.

Při absenci dvou rozehrávačů to byl hlavně on, kdo řídil hru Slezanů, k 25 bodům přidal čtyři asistence a šest doskoků, ale také šestkrát míč ztratil. Švandrlík si zapsal 15 bodů a šest doskoků.

Sestřih ze zápasu Opava - Fribourg:

Basketbalová Liga mistrů

Skupina B - 9. kolo

Opava - Fribourg 76:77 (22:30, 44:47, 62:59)
Nejvíce bodů:
Klečka 25, Švandrlík 15, Gniadek 10 - Williamson a Mladjan po 15, Touré 14, Robertson 12. Fauly: 26:21. Trestné hody: 20/14 - 28/14. Trojky: 10:3. Doskoky: 37:52.

Bonn - PAOK Soluň 94:77
Hapoel Cholon - Benátky 69:70
Tenerife - Nanterre 79:68