Vojtěch Hruban z Nymburku brání Petteriho Koponena z Chimki Moskva.

Vojtěch Hruban z Nymburku brání Petteriho Koponena z Chimki Moskva. | foto: Michal Miškovský, MF DNES

Bez šance. Nymburk v Eurocupu proti favorizovanému Chimki brzy odpadl

• 2
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Překvapení se nekonalo. Basketbalisté Nymburka v osmifinálové skupině Eurocupu prohráli na palubovce evropského velikána Chimki Moskva 85:106. Nepovedl se jim především vstup do druhé čtvrtiny.

Když hlasatel před zápasem v hale vyřkl jméno Kestutise Kemzury, nymburský trenér se dočkal vřelého přivítání. Fanoušci nezapomněli, že to byl on, kdo v roce 2008 přivedl Chimki k zisku Ruského poháru.

Pro hosty to nakonec byla jediná laskavost. Na palubovce rychle ztratili reálnou šanci na dobrý výsledek a prohra je v osmifinálové skupině Eurocupu staví před těžkou zkoušku. Je pravděpodobné, že Středočeši budou k postupu potřebovat vyhrát oba zbývající zápasy - doma s izraelskou Haifou i v italské Sieně.

Moskevský zápas rychle potvrdil, kdo je jednoznačným favoritem. Nymburští se v úvodu tlačili do podkošových prostorů, což se jim ne zcela dařilo před týdnem v prvním vzájemném utkání v Praze. Jenže tudy cesta nevedla ani tentokrát.

Dvě trojky Američana Page držely hosty na dostřel, Nymburk ztrácel 14:15 a po něm se ještě trefil jeho krajan Simmons. Jenže pak začaly velké trable.

Nymburk do konce první čtvrtiny nabral ztrátu 16:24 a tu druhou zahájil šňůrou 0:13. Kemzurovy oddechové časy nezabíraly, hostům nepadaly do obroučky ani zdánlivě jednodušší míče.

Alespoň malou naději na zopakování šokujícího triumfu z kvalifikace o Euroligu 2011, kdy Nymburk porazil Chimki 86:79, ve třetí čtvrtině vykřesal Makedonec Ilievski, po jehož šestkách čeští mistři ztráceli jen osm bodů.

Následných deset bodů v řadě v podání domácího rozehrávače Greena však vrátilo favoritovi pohodlný náskok, který si Chimki bezpečně pohlídalo až do konce.

Eurocup basketbalistů

Osmifinálová skupina K, 4. kolo

Chimki Moskva - ČEZ Basketball Nymburk 106:85 (24:16, 54:32, 78:61)
Nejvíce bodů:
Vjalcev 18, Augustine a Popovič po 15, Green 13 - Simmons 20, Page a Hruban po 15, Mahalbašič 12. Fauly: 20:15. Trestné hody: 10/9 - 17/15. Trojky 15:8.

Další utkání: Montepaschi Siena - Maccabi Haifa 92:73.