Vlado Ilievski (vpravo) z Nymburka blokuje - ilustrační foto.

Vlado Ilievski (vpravo) z Nymburka blokuje - ilustrační foto. | foto: ČTK

Basketbalisté Nymburka podlehli ve VTB lize euroligovému Krasnodaru

• 2
Basketbalisté Nymburka ve VTB lize ruského favorita nezaskočili. V domácím prostředí prohráli s Krasnodarem 74:86 a v soutěži si připsali pátou porážku za sebou. Soupeře, který v Eurolize sahá po čtvrtfinále, nechali rozstřílet už v úvodu a v obraně tak navázali na nevydařený středeční zápas Eurocupu s Kazaní.

Jelikož Nymburk už neměl šanci zabojovat o postup, trenér Kestutis Kemzura nechal odpočívat opory týmu Radoslava Rančíka a Vlada Ilievského. Bez nich se Nymburku nepovedlo zachytit nástup hostů, kteří rychle získali vedení 13:2. Celkem dal v první čtvrtině Krasnodar 35 bodů.

Pak sice Nymburk hru vyrovnal, ale nedařilo se mu přiblížit více než na pět bodů. V úvodu třetí čtvrtiny navíc Krasnodar předvedl šňůru 12:0 a definitivně rozhodl o svém vítězství.

Hosty střelecky táhl zejména chorvatský reprezentant Krunoslav Simon, který dal za 22 minut na hřišti 22 bodů, z toho 14 bodů v klíčové první čtvrtině. Nejlepším střelcem Nymburku byl s 15 body Dylan Page.

VTB liga basketbalistů

Skupina A:

Nymburk - Krasnodar 74:86 (24:35, 40:51, 53:71)
Nejvíce bodů:
Page 15, Simmons 13, Hruban a Houška po 11 - Simon 22, Williams 14, Hendrix 12. Fauly: 18:18. Trestné hody: 14/11 - 16/12. Trojky: 5:10.