Liberec - Nymburk: liberecký Maurice Hampton se probíjí nymburskou obranou

Liberec - Nymburk: liberecký Maurice Hampton se probíjí nymburskou obranou - Liberecký Maurice Hampton se probíjí nymburskou obranou. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Basketbalisté Nového Jičína deklasovali Ostravu, Nymburk je stále suvérenní

• 8
Vítězná šňůra basketbalistů Nymburka pokračuje. Nepřerušil ji ani Děčín, který středočechům podlehl 73:87. Nový Jičín deklasoval v 8. ligovém kole poslední Ostravu 114:69.

Děčín držel s favoritem krok celou první čtvrtinu, ve druhé ale na agresivnější hru soupeře nestačil. Nymburk sice po změně stran zlepšený výkon nepotvrdil, ale na vítězství mu to i díky fungující spolupráci rozehrávače Graye s pivotem Tomaszekem stačilo.

"Nehráli jsme podle našeho rytmu. Děčín bojoval a získal mnoho míčů. Je jasné, že nemůžeme odehrát všechny zápasy absolutně skvěle," mínil domácí kouč Muli Katzurin.

"Nymburk byl lepší především v rychlosti a dělal nám problémy v útočném doskakování. V poločase jsme si řekli, že chceme hrát dál vyrovnané utkání, ale když jsme stáhli rozdíl na šest bodů, tak Nymburk přitvrdil v obraně," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

Kolín si připsal druhou výhru v sezoně. Porazil nováčka z Opavy 88:71. Domácí rozhodli po vyrovnaném úvodu rovněž především ve druhé čtvrtině, ve které nastříleli 34 bodů.

Basketbalisté Nového Jičína deklasovali poslední Ostravu 114:69 a posunuli se do čela tabulky. Na kontě mají o jeden bod i odehraný zápas víc než jejich zatím jediný přemožitel a úřadující mistr Nymburk.

Novojičínským se extrémně dařila střelba trojek, kterých bezradnému soupeři nasázeli 17, samotný Štěpán Reinberger jich dal šest. Nový týmový rekord sezony je jen o tři úspěšné pokusy slabší než maximum Děčína a Sparty z let 2003 a 2004.

"Chtěli jsme vsadit na jedinou kartu a tou byla zónová obrana. Zůstávalo tak spoustu otevřených pozic z perimetru, které Nový Jičín hned od začátku proměňoval," konstatoval po sedmé porážce svého týmu kouč František Rón.

Ostrava je bez vítězství poslední o dva body za  Poděbrady, kterým k úspěchu v Pardubicích nepomohla ani změna trenéra. Nástupce Karla Forejta Stanislav Petr zahájil svoji misi na lavičce Středočechů porážkou 82:96. Hosté prohrávali v prvním poločase už o 22 bodů, o přestávce byli pozadu jen o pět, na zvrat ale neměli.

Basketbalisté USK Praha potvrdili špičkovou formu z úvodu sezony i proti favorizovanému Prostějovu, který dnes na Folimance porazili 77:73. Po sedmi kolech mají vysokoškoláci na kontě jedinou porážku a v přímém souboji uhájili třetí místo v tabulce. Prostějov je pátý.

Ve vyrovnaném utkání vyšla první čtvrtině lépe hostům, ve druhé zase vedli až o deset bodů domácí. Náskok ale ztratili a zápas dospěl do vyrovnané koncovky. V ní hostující Beechum trojkou tři minuty před koncem vyrovnal na 73:73, ale pak už se trefili jen domácí.

"Dnes mohla vyhrát obě družstva. Oba týmy měly dobré úseky, hrály velmi fyzicky a s velkým nasazením, nebylo to dnes nic snadného. Když se rozhodovalo, dokázali jsme několikrát ubránit, což je něco, co se nám v
minulosti nedařilo," uvedl domácí kouč Kenneth Scalabroni.

Výsledky - 8. kolo:
Kolín - Opava 88:71 (22:17, 56:39, 75:51)

Nejvíce bodů: Mihailovič 23, Machač 21, Brown 15, Kandic 11 - Čarnecký 17, Pumprla 16, Šoška 14. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Matějek. Trestné hody: 31/24 - 16/9. Fauly: 22:26. Trojky: 8:6. Diváci: 550. Nejlepší hráč: Lepinaitis (Kolín).

Nymburk - Děčín 87:73 (20:20, 48:35, 70:56)
Nejvíce bodů:
Gray 20, Tomaszek 14, Jagodnik 13 - Ofoegbu 20, Hatcher 11, Prach a P. Houška po 7. Rozhodčí: Zachara, Paulík, Znamínko. Trestné hody: 28/17 - 24/15. Fauly: 19:26. Trojky: 6:6. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Gray.

Nový Jičín - Ostrava 114:69 (31:17, 65:31, 86:60)
Nejvíce bodů: Reinberger 22, Šarovič 22, Postell 16, Ubilla 10 - Arnold 27, Stuchlý 22, Korytek 8. Rozhodčí: Vrážel, Večeřa, Komprs. Trestné hody: 30/29 - 22/10. Fauly: 21:26. Trojky: 17:5. Diváci: 1100. Nejlepší hráč: Ubilla.

Pardubice - Poděbrady 96:82 (33:19, 50:45, 73:58)
Nejvíce bodů: Sanders a Payne po 25, Šteffel 18, Grepl 16 - Tomanec a Beneš po 17, Soliver 15, Castleberry 12. Rozhodčí: V. Lukeš, Rozsypal, Holubek. Trestné hody: 30/15 - 24/15. Fauly: 22:28. Trojky: 11:5. Diváci: 1590. Nejlepší hráč: Payne.

USK Praha - Prostějov 77:73 (19:21, 40:36, 56:58)
Kotas 19, Hamm 16, Hruban 14, Platt 12 - Ames 19, Beechum 18, Novák 17, Prášil 12. Rozhodčí: Macela, Hruša, Vondráček. Trestné hody: 20/10 - 14/9. Fauly: 14:23. Trojky: 7:10. Diváci: 700. Nejlepší hráč: Hamm.