Elise Ramette z Cadi La Seu a Eliška Hamzová (vpravo) z BK Žabiny Brno.

Elise Ramette z Cadi La Seu a Eliška Hamzová (vpravo) z BK Žabiny Brno. | foto: ČTK

KP Brno zahájilo basketbalový EuroCup výhrou, Žabiny nezvládly prodloužení

• 0
Basketbalistky KP TANY Brno vstoupily vítězně do EuroCupu. Pátý tým uplynulého ligového ročníku vyhrál v Lucembursku nad Grengewaldem 76:59. Naopak český vicemistr z Žabin podlehl doma po prodloužení španělskému Cadi La Seu 76:82.

V Lucembursku měly Královopolanky výborný úvod. Po první čtvrtině vedly svěřenky trenérky Marcely Krämer o patnáct bodů a náskok si držely až do konce. Výraznou měrou se na výhře podílely především Kateřina Galíčková a Anežka Kopecká, které daly po 23 bodech, prvně jmenovaná hráčka přidala 13 doskoků.

Za týden přivítá brněnský celek ve skupině H favorita z Bourges, který ve středu porazil Antalyi 124:92.

Žabinám se v úvodu nedařila střelba a důrazná hra přinášela úspěch hostujícím basketbalistkám, které od prvních minut navyšovaly vedení. Brňanky za první půli nedaly ze šesti pokusů ani jednu trojku. Ve druhé čtvrtině sice zlepšily kombinaci, ale stále zaostávaly zejména na doskoku.

Maskot a fanoušci na utkání Žabin Brno.

Snižovat ztrátu začaly Žabiny po změně stran, signálem byla první trojka Nikoliny Kneževičové ve 23. minutě. Poprvé šly domácí hráčky do vedení ve 28. minutě, ale ve čtvrté čtvrtině se do brejku opět dostaly Španělky. Trojka Natálie Stoupalové půl minuty před koncem sice znamenala prodloužení, ale v něm přesněji střílel soupeř. Nejlepší střelkyní domácího týmu byla bosenská reprezentantka Kneževičová s 20 body.

V příštím týdnu se Žabiny vydají do Řecka, kde se utkají s Eleftheriou, která ve středečním utkání skupiny A podlehla francouzskému týmu Flammes Carolo vysoko 42:108.