Bartoňův tým na Skipper nestačil

Řím - Tým Lottomatica Řím českého reprezentanta Luboše Bartoně porazil v posledním utkání základní části italské ligy účastníka Final Four Euroligy Sienu a do play-off vstupoval v dobré formě, ale další špičkový evropský tým Skipper Boloňa byl i přes těsné výsledky nad jeho síly. Pro Bartoně po vyřazení v prvním kole končí sezona.
Lottomatica porazila v posledním utkání semifinalistu nejprestižnější evropské pohárové soutěže Montepaschi Siena 105:88 a na úspěchu nic nemění skutečnost, že v utkání o nic nešlo. Bartoň stihl za 26 minut hry zaznamenat 17 bodů (trojky 3/4) a 5 doskoků, ještě o 4 body více nastřílel Carlton Myers.

V play-off však na římský tým čekal dokonce finalista Euroligy a Bartoňův bývalý tým Skipper Boloňa. Lottomatica (7.nasazená po základní části) sehrála s favoritem tři vyrovnané bitvy, ale pokaždé odešla těsně poražena a po vyřazení 0:3 na zápasy pro ni sezona skončila. Luboš Bartoň jako obvykle krátce zrekapituloval pro čtenáře iDnes zápasy přímo z italské metropole.

"První zápas se hrál v Bologni a Skipper po celý průběh vedl. Nám se podařilo dostat se do vedení 5 minut před koncem utkání, ale pak jsme nešťastně sehráli poslední 3 minuty, kdy jsme ztratili 3 míče. Konečný výsledek 88:84. Mně se dařilo v 1.půli, ale pak jsem se dostal do problémů s fauly a už jsem toho moc nenahrál. Konečná bilance 11 bodů a 7 doskoků.

Druhý zápas se hrál v Římě. Začali jsme dobře a ve 2.čtvrtině vedli až o 12 bodů. Rozhodčí nás ale pak hodně poškodili a zapískali spoustu špatných zákroků. Já jsem po druhém útočném faulu (který byl odpískaný úplně obráceně) dostal ještě ke všemu technickou chybu a proseděl většinu druhé a třetí čtvrtiny na lavičce.

Bologna toho využila a skóre srovnala. Oba týmy se pak tahaly o vedení až do konce zápasu a Guyton trojkou 10 vteřin před koncem zajistil Skipperu výhru, která byla pro nás hodně nešťastná. Já nasbíral 8 bodů a 6 doskoků za 20 minut hry (střelba 2/3 z pole).

Třetí zápas se hrál opět v Bologni, tentokrát jsme tam po celý zápas vedli, a to znovu až o 12 bodů. Skipper ale začal hrát poslední čtvrtinu ve velkém stylu, padlo jim do koše snad úplně všechno, rozhodčí se znovu trochu přidali a byl konec. Poslední čtvrtinu jsme prohráli o 18 bodů...konečné skóre bylo 93:86...

Já jsem nastřílel 16 bodů a přidal 6 doskoků a 2 zisky. To pro nás znamená konec sezony, Skipper bude hrát v semifinále proti Benettonu Treviso..."