Basketbalisté Gran Canarie slaví výhru. Fandům tleskají Ondřej Balvín (12),...

Basketbalisté Gran Canarie slaví výhru. Fandům tleskají Ondřej Balvín (12), Marcus Eriksson (8) či Anžejs Pasečniks (14). | foto: Euroleague.net

Gran Canaria si otevřela střelnici a vítězí. Zazářil i Balvín

• 0
Ondřej Balvín nastřílel ve 12. kole Euroligy v dresu Gran Canarie 13 bodů a pomohl španělskému basketbalovému klubu k domácímu vítězství 95:85 nad Budučností Podgorica. Lepší střelecký výkon předvedl český pivot jen proti Bayernu Mnichov, kdy dal 15 bodů.

Balvín za 26 minut na hřišti proměnil šest ze sedmi střel z pole a jeden ze tří trestných hodů. Sedm míčů doskočil a dvě střely hostů zblokoval, v obou těchto statistikách byl nejlepším hráčem zápasu.

Českého obra nastartoval právě zápas s Bayernem, od té doby patří k nejefektivnějším hráčům celé soutěže a Gran Canaria začala vyhrávat.

Dvouciferný počet bodů dal Balvín podruhé za sebou a celkově v euroligové sezoně potřetí. V užitečnosti zapsal číslo 21. Mrzet ho mohou jen tři zahozené trestné hody ze čtyř.

Lépe než Balvín střílel ve vítězném mužstvu jen Marcus Eriksson, autor 15 bodů - využil k tomu pět trojek z osmi pokusů. Nikola Radičevič se blýskl 12 body, čtyřmi doskoky a hlavně 11 asistencemi a díky tomu dosáhl na užitečnost 27.

Sestřih ze zápasu Gran Canaria - Podgorica:

Gran Canaria vyhrála už třetí zápas za sebou a na dvanáctém místě má play off na dohled. Podgorici dlouho válcovala; v první části nastřílel celek z Las Palmas 26 bodů, do poločasu 56 a po třech čtvrtinách 82. Závěr však domácí vypustili a dovolili černohorskému týmu umazat 15 bodů z rozdílu ve skóre.

Nejlepšími střelci poražených byli křídelník Edwin Jackson s 15 body a pivotman Alen Omič s 12 body, který uzavřel první poločas šťastnou trojkou, svou první v euroligové kariéře (viz sestřih zápasu).

Panathinaikos se oklepal ze tří porážek v řadě „povinnou“ domácí výhrou nad poslední Darüssafakou 75:67, když v posledních třech minutách zvládl sérii 10:0.

Nejlepší večer mezi profesionály sehrál mladý řecký pivot Dinos Mitoglu, autor 20 bodů (střelba 7/8) a šesti doskoků. Nick Calathes přidal 10 bodů a 12 asistencí.

Bayern doma udolal Žalgiris 88:84 a vděčí za to především Derricku Williamsovi. Bývalá dvojka draftu NBA si euroligový osobák posunula na 27 bodů a připojila k nim sedm doskoků.

Derrick Williams proti Žalgirisu:

Williams tak vyhrál souboj s Brandonem Daviesem, který táhl Žalgiris 21 body a šesti doskoky.

Duel ozdobila parádní asistence domácího Stefana Joviče na Williamse, která prošla Edgarasi Ulanovasovi mezi nohama.

Euroliga basketbalistů - 12. kolo

Gran Canaria - Budučnost Podgorica 95:85 (za domácí Balvín 13 bodů, 7 doskoků, 2 bloky)
Bayern Mnichov - Žalgiris Kaunas 88:84
Panathinaikos Atény - Darüssafaka Istanbul 75:67