Ani 48 bodů Dwyanea Wadea Heat nestačilo

• 106
New York - Dwyane Wade nastřílel 20 ze svých 48 bodů ve 4.čtvrtině, ale ani jeho famózní výkon Miami Heat ve floridském derby nestačil. Dwight Howard zaznamenal 29 bodů a 21 doskoků a spolu s Hedem Turkoglem dovedli Orlando k výhře 121:114 v prodloužení. Už 12 výher v řadě mají na kontě hráči Portlandu, kteří porazili Minnesotu.

Miami - Orlando 114:121 po prodl.
Hostující Dwight Howard zaznamenal 29 bodů a 21 doskoků, Hedo Turkoglu nastřílel 8 ze svých 22 bodů v prodloužení a Magic přežili vynikající výkon domácího Dwyanea Wadea. Ten nastřílel 20 ze svých 48 bodů ve 4.čtvrtině a Heat vybojovali po trojce Daequana Cooka 1,9 s před koncem prodloužení, ale v něm koncovku nezvládli.

Wade už nepřidal v prodloužení ani bod, a i když Cook další trojkou vyrovnal minutu a čtvrt před koncem na 114:114, posledních 7 bodů zápasu nastříleli hosté - Turkoglu za stavu 114:117 definitivně rozhodl trojkou 11 s před závěrečným klaksonem.

Rashard Lewis nastřílel 17 bodů, Kaith Bogans přidali po 13 a kouč Orlanda Stan Vun Gundy slavil vítězný návrat do Miami, kde působil ještě v roce 2005 jako hlavní kouč. Domácím citelně chyběl Shaquille O´Neal (problémy s kyčlí), Ricky Davis a Udonis Haslem nastříleli po 17 bodech, Dorrell Wright jich přidal 14 a Cook 11.

Charlotte - New Orleans 85:99
David West zaznamenal 20 bodů a 10 doskoků a Hornets mají po čtyřech jasných výhrách v řadě už 3.nejlepší bilanci na západě. Tyson Chandler zaznamenal 17 bodů a 17 doskoků, Chris Paul přidal 17 bodů a 11 asistencí a Hornets dominovali ve městě, ve kterém ještě před 6 lety sami hráli.

Jason Richardson nastřílel 18 ze svých 25 bodů ve druhé půli, Nazr Mohammed přidal 15 bodů a 14 doskoků a Gerarld Wallace nastřílel 14 bodů - trefil ale jen 5 ze 16 střel z pole.

New Jersey - Washington 109:106
Richard Jefferson nastřílel 26 bodů, Vince Carter jich přidal 24 a Nets si po těsné výhře trochu vylepšili svou dosud bídnou domácí bilanci. Jason Kidd zaznamenal 20 bodů, 12 asistencí a 8 doskoků a New Jersey vyhrálo teprve počtvrté z posledních 14 domácích zápasů.

Nováček Sean Williams zaznamenal 14 bodů včetně dvou klíčových smečů v poslední čtvrtině, navíc doskočil 10 míčů. Bostjan Nachbar nastřílel 12 bodů. Za hosty zaznamenal Caron Butler 28 bodů, Antawn Jamison přidal 27 bodů a 13 doskoků (20.double-double v sezóně a 200.v kariéře). Nováček Nick Young nastřílel 15 bod, Brendan Haywood 13 a Roger Mason Jr. 12.

Detroit - Indiana 114:101
Richard Hamilton zaznamenal 23 bodů a 9 asistencí a Detroit prodloužil svou vítěznou šňůru už na 7 zápasů. Pistons vyhráli 14 z posledních 16 zápasů, naopak Indiana prohrála 3 z posledních 4. Oba týmy se střetnou v odvetě dnes v Indianě.

Tayshaun Prince nastřílel 15 bodů, Chauncey Billups 14 a Pistons rozhodli o výhře ve druhé čtvrtině, ve které nastříleli 40 bodů. Za hosty zaznamenal Jermaine O´Neal navzdory problémům s kolenem 25 bodů, Troy Murphy jich přidal 12, ostatním hráčům základní pětky se vůbec nedařilo.

Memphis - Houston 83:103
Pivot Yao Ming zaznamenal 22 bodů, 12 doskoků a 5 bloků, Luis Scola přidal také 22 bodů a Houston jasně vyhrál i bez zraněného McGradyho - Rockets vyhráli v této sezóně vůbec poprvé zápas, ve kterém chyběl některý hráč ze základní pětky (dosud 0/6).

Pau Gasol nastřílel za domácí 23 bodů, ale Grizzlies měli úspěšnost střelby jen 36% z pole. Darko Miličič nastřílel 12 bodů, Mike Miller 11 a Kyle Lowry a Stromile Swift přidali po 10 bodech. Grizzlies prohráli 11 z posledních 13 zápasů.

Chicago - Milwaukee 103:99
Ben Gordon nastřílel 19 ze svých 31 bodů v poslední čtvrtině a Chicago vyhrálo hned první zápas pod vedením nového dočasného kouče Jima Boylana - po vyhození hlavního kouče Skilese, vedl jeden zápas Pete Myers a nyní převzal funkci bývalý asistent Boylan.

Gordon trefil v poslední čtvrtině 10 z 11 trestných hodů, Luol Deng nastřílel 28 bodů (12/18 z pole), doskočil 10 míčů a Bulls vylepšili svou bilanci na 10/17. Za hosty nastřílel Michael Redd 34 bodů, Mo Williams přidal 15 bodů a 11 asistencí a Andrew Bogut 15 bodů a 11 doskoků.

San Antonio - Toronto 73:83
Největší překvapení dne - obhájci titulu nastoupili bez zraněného Ginobiliho, střelecky se proti výborné obraně Raptors až neuvěřitelně trápili (32 bodů za první půli) a nakonec si připsali na konto teprve druhou domácí porážku v sezoně.

Hostující Jason Kapono nastřílel 10 z 15 bodů v poslední čtvrtině, Kris Humphries přidal 14 bodů a 11 doskoků a Jose Calderon nastřílel také 14 bodů. Raptors měli nezvykle dlouhou pauzu (téměř týden) a hned po ní úctyhodným způsobem přerušili šňůru 3 porážek v řadě.

Za domácí zaznamenal Michael Finley 20 bodů, Tim Duncan přidal 16 bodů a 12 doskoků a Tony Parker 15 bodů.

Phoenix - L.A.Clippers 94:88
Amare Stoudemire nastřílel 28 bodů se střelbou 12/15 z pole a Phoenix vyhrál v této sezóně poprvé zápas, ve kterém nenastřílel 100 bodů (dosud 0/5). Utkání bylo pro favorizované Suns mnohem těžší než první vzájemný zápas v tomto týdnu v Los Angeles a rozhodli o své výhře až v poslední čtvrtině.

Grant Hill zaznamenal za vítěze 22 bodů a 8 asistencí - celkem 10 bodů nastřílel za první 4 a půl minuty poslední čtvrtiny. Shawn Marion nastřílel 18 bodů a Steve Nash zaznamenal 10 bodů a 10 asistencí. Za oslabené hosty nasbíral Chris Kaman 22 bodů a 20 doskoků, Sam Cassell přidal 21 bodů.

Portland - Minnesota 109:98
Brandon Roy nastřílel 22 bodů (přestože vůbec nehrál ve druhé čtvrtině) a Portland protáhl nejdelší letošní vítěznou sérii v NBA na 12 zápasů. Blazers vyrovnali svou druhou nejdelší vítěznou šňůru ze sezóny 2001/02, rekordem klubu je 16 výher za sebou ze sezóny 1990/91.

Za Minnesotu nastřílel Al Jefferson 22 bodů, ale Timberwolves si pohoršili bilanci venku na 4/24 - venku mají bilanci jen 1/14. LaMarcus Aldridge zaznamenal za Portland 21 bodů a 8 doskoků, Jarrett Jack přidal 14 bodů - celkem 6 hráčů domácích zaznamenal dvouciferný počet bodů.

Sacramento - Philadelphia 80:92
Samuel Dalembert zaznamenal 19 bodů, 11 doskoků a 4 bloky a Sixers díky vydařené poslední čtvrtině vyhráli už 3.zápas za sebou. Ještě v úvodu 4.čtvrtiny byl stav vyrovnaný, ale Sixers získali sedmibodový náskok po šňůře 7:0 a už nepustili vedení z rukou.

Andre Iguodala skvělou smečí odstartoval další šňůru 10:0, během níž přidal i další vydařený nájezd a trojku - 3 minuty před koncem Sixers vedli 88:73. Andre Miller nastřílel 18 bodů a Iguodala nastřílel 10 ze 17 bodů v poslední čtvrtině, kterou Philadelphia vyhrála 29:17. Sixers vyhráli od 5.prosince 8 z 11 zápasů.

Golden State - Denver 120:124
Allen Iverson nastřílel 39 bodů a v koncovce trefil klíčový koš za nerozhodného stavu, Carmelo Anthony přidal 30 bodů a Nuggets uspěli v ofenzívní přestřelce dvou ze tří nejútočnějších týmů ligy.

Stephen Jackson nastřílel 32 bodů, Baron Davis přidal 29 bodů za Warriors, ale na hvězdné duo Denveru nestačili a prohráli teprve podruhé z posledních 6 zápasů.

L.A.Lakers - Utah 123:109
Kouč Lakers Phil Jackson se "dotáhl" v počtu vítězství v NBA na legendárního kouče Bostonu Reda Auerbacha (938) - 5 a půl sezóny poté, co vyrovnal počet jeho titul na čísle 9.

Jackson bude mít šanci Auerbacha na 7.místě historických tabulek překonat už v neděli, kdy Lakers hostí Boston Celtics. Kobe Bryant  včera zaznamenal 31 bodů a 7 asistencí a v poslední čtvrtině už jen sledoval z lavičky triumf Lakers.