Američané zakončili spanilou jízdu

• 105
Las Vegas - Reprezentační tým Spojených států amerických zakončil svou spanilou jízdu kvalifikací na OH 2008 v Pekingu další jasnou výhrou. Ve finále přestřílel Argentinu rozdílem 30 bodů (111:81), když hvězdou utkání byl především LeBron James, autor 31 bodů.
James vytvořil střelecký rekord amerického reprezentačního týmu, Dwight Howard přidal 20 bodů, když ze 7 střel z pole neminul ani jedinou. Carmelo Anthony přidal 16 bodů.

Tým USA vyhrál suverénním způsobem všech 10 zápasů, které odehrál v posledních 12 dnech, získal zlatou medaili z Americké kvalifikace a spolu s Argentinou si vybojoval postup na OH 2008 v Pekingu.

Ve finále už v podstatě o nic nešlo, ale Američané přesto neponechali nic náhodě a v kvalifikačních zápasech zůstávají historicky stále neporaženi. Letos si během 10 utkání udrželi famózní průměr 116,7 nastřílených bodů na zápas.

LeBron James předváděl po celý turnaj vynikající úspěšnost střelby z pole - včera v noci trefil 11 z 15 střel, přesto si svou celkovou bilanci trochu pohoršil (!) ze 76,5 na rovných 76%. Trefil 8 z 11 trojkových pokusů (!) a i v této bilanci byl suverénně nejlepší v turnaji (62%).

Finálové utkání proti Argentině bylo vyrovnané jen prvních 6 minut, ale pak přišla drtivá šňůra 18:0 a Američané už nedali svému soupeři šanci. Už pět minut před poločasem měli náskok 30 bodů (51:21) a zápas se víceméně jen dohrával. Za Argentinu nastřílel Luis Scola 23 bodů.

USA - ARGENTINA 111:81
(35:14, 24:20, 34:27, 25:20)