Cadarian Raines z USK Praha smečuje proti Brnu.

Cadarian Raines z USK Praha smečuje proti Brnu. | foto: mmcité+ Brno / Jan Russnák

Jedinou trefu od finále. USK i Brno útočily v Alpe Adria Cupu marně

• 0
Dva body, pouhá jedna jediná trefa. Tak málo scházelo basketbalistům USK Praha i mmcité+ Brno k postupu do finále Alpe Adria Cupu. Pražané v odvetě na palubovce slovenských Levic podlehli 74:79, což jim v součtu s domácím vítězstvím 76:73 nestačilo. A Brňané doma zvítězili 77:75 nad slovinským Laškem, jenže před týdnem venku podlehli 69:73.

Pražané mohou, ba musejí litovat jedné pokažené čtvrtiny. Třetí desetiminutovku v Levicích prohráli 17:29 a před koncovkou odvety ztráceli už 17 bodů. Jenže to nebyl rozdíl nepřekonatelný, jak se ukázalo.

V zoufalé situaci předvedli Češi velký nápor a po seriálu tref z dálky se minutu a půl před koncem přiblížili na čtyřbodový odstup. A dostali dvě šance k postupové trefě. Ani dvoubodový pokus Ondřeje Sehnala, ani tříbodová střela Michala Mareše však do koše nespadly a Levice mohly slavit.

Brno vstoupilo do domácí odvety vlažněji než hosté ze slovinského Laška, a tak bylo jeho úkolem dotahovat náskok soupeřů. Povedlo se až v závěru třetí čtvrtiny a pak už se hrálo kdo s koho.

Moravané šli třikrát do dvoubodového náskoku, ale k obratu v podobě postupové trefy se nedostali. Vítězství jim zajistila pouhé dvě sekundy před koncem trojka z ruky syna slavného otce Canyona Barryho, ale víc se už stihnout nedalo.

Osmnáctibodový Barry táhl společně se srbským rozehrávačem Aleksandarem Radulovičem (20 bodů a sedm asistencí) brněnský celek.

Laško však mělo rozehrávače Nejce Bariče. A dvacetiletý bratr Niky Baričové byl při chuti: zaznamenal celkem 31 bodů, doplnil je šesti doskoky a pěti asistencemi.

Alpe Adria Cup - semifinále

odvety

Patrioti Levice - USK Praha 79:74 (16:19, 39:37, 68:51)
Nejvíce bodů:
Žiak a Djurič po 20, Sims a Kurbas po 10 - Raines 17, O. Sehnal 16, Michal Mareš 15, Madsen 12, Bookert 9. První zápas 73:76, postupují Levice.

mmcité+ Brno - Zlatorog Laško 77:75 (10:16, 31:39, 52:52)
Radulovič 20, Barry 18, Primorac 11, Smith 10, Tomanec 9 - Barič 31, Miljkovič, Popovič a Durnik po 9. První zápas 69:73, postupuje Laško.