Devon Bookert z USK Praha padá na děčínskou palubovku.

Devon Bookert z USK Praha padá na děčínskou palubovku. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Pražané v semifinále Alpe Adria Cupu těsně vyhráli, Brňané těsně padli

• 2
Myšlenka na české finále v Alpe Adria Cupu stále žije. Po prvních semifinálových utkáních regionální basketbalové soutěže mohou na postup pomýšlet na USK Praha i v mmcité+ Brno.

Pražané v domácím prostředí zdolali aktuálně nejlepší slovenský tým Patrioti Levice 76:73. Brňané si z haly slovinského Zlatorogu Laško vezou nadějnou porážku 69:73.

USK začal proti slovenskému favoritovi aktivně, po průnicích Ondřeje Sehnala a díky fyzické hře Alexe Madsena šel do vedení 11:2.

Hra Levic je do značné míry založena na obrovském slovenském pivotu Borisi Bojanovském, který ukazoval, proč jej evropské kluby sledují - i proč v nich nyní nepůsobí. Čtyřiadvacetiletý čahoun snadno skóroval, ale také páchal těžko pochopitelné ztráty.

Ještě v první čtvrtině se hráči slovenského celku uklidnili a nejprve rozdíl ve skóre smazali, aby v náporu ve druhé části pokračovali a sami šli do trháku. USK pomohla uchránit od poločasových chmur závěrečná trefa Jana Křivánka takřka z půlky.

Vstup do druhé dvacetiminutovky zvládli lépe Levice, na stav 42:52 však zareagoval Devon Bookert a podstatnou měrou se zasloužil o jedenáctibodovou sérii Pražanů.

Přetahovaná pokračovala až do samotného závěru, konečnou podobu dal výsledku dravým nájezdem mladý reprezentant Sehnal, který se kvůli potížím s fauly vrátil do hry až na závěrečné dvě minuty. USK má vítězství, ale teď ho  bude hájit na palubovce soupeře.

12.března 2018 v 19:41, příspěvek archivován: 12.března 2018 v 21:54

Sen o postupu do finále Helios Alpe Adria Cup žije dál! Porážíme Basketbal Levice 76:73 (22:20, 37:43, 60:57). Do odvety, která je za týden jdeme s náskokem 3 bodů. @ceskybasketbal https://t.co/aakqrwyd1d

V opačné situaci než Pražané je Brno. Ze Slovinska si veze porážku, se kterou se dá v domácím prostředí pracovat. Druhý zápas si usnadnilo na konci toho prvního, poslední čtvrtinu totiž ovládlo 21:16.

Na solidním výsledku ve Slovinsku se zásadní měrou podíleli Srb Aleksandr Radulovič s 18 body a Chorvat Mladen Primorac se 17 body. Jan Tomanec k devíti bodům přidal sedm doskoků.

Odvety jsou na programu příští pondělí v Levicích a v Brně.