Diskuze

Mužík skončil na Zlaté lize čtvrtý

Český atlet Jiří Mužík obsadil na čtvrtém dílu letošního ročníku série mítinků Zlatá liga v Monte Carlu čtvrté místo. Účastník nadcházejícího mistrovství světa v Edmontonu proběhl cílem závodu na 400 metrů překážek v čase 49,27 sekundy a zaostal za svým letošním maximem ze Sevilly o tři setiny. Na osobní rekord Mužík ztratil rovnou sekundu. Závod vyhrál v čase 48,46 sekundy Felix Sanchez z Dominikánské republiky. Druhá česká zástupkyně v Monte Carlu Helena Fuchsová závod na 800 metrů rozběhla poměrně rychle a držela si dobrou pozici. V závěru však neměla dost sil, soupeřky jí utekly a držitelka divoké karty pro Edmonton dokončila závod na desátém místě v čase 2:00,50 minuty.