MS v atletice, 3. den
Dnešní online přenos tímto přehledem končí, podrobné výsledky jednotlivých disciplín si můžete prohlédnout v sekci Program a výsledky. Děkujeme za pozornost, budeme se na Vás těšit zase zítra. Na shledanou.
Český reprezentant Ve třetím dnu mistrovství světa v čínském Pekingu se z českého pohledu nejvíce dařilo běžkyni Zuzaně Hejnové, která postoupila do finále 400 m překážek, a Vítězslavovi Veselému, který se hned svým prvním hodem kvalifikoval do finále oštěpařů. Naopak Jakub Vadlejch a Petr Frydrych v oštěpu skončili už v kvalifikaci, i když v případě prvního jmenovaného se ještě bude čekat na výsledek protestu proti údajnému přešlapu. Ve finále tyčky skončili Michal Balner a Jan Kudlička, první jmenovaný na sedmém, druhý na třináctém místě. Na začátku odpoledního programu se do finále čtyřstovky překážek neprobojovala Denisa Rosolová.
Fraserová-Pryceová je mistryní světa už potřetí v kariéře.
ZLATO - 100 m žen - Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jamajka)
24.srpna 2015 v 15:43, příspěvek archivován: 24.srpna 2015 v 15:43

WOOOOOOIIIII Shelly-Ann Fraser-Pryce​ WINS Women's 100M in 10.76. #Jaminate #TeamJamaica #Beijing2015 #WorldChamps pic.twitter.com/yfHQkharwc

Shelly-Ann Fraserová-Pryceová vítězí s časem 10,76 s! O pět setin za ní končí na druhém místě Schippersová z Nizozemska a bronzovou medaili vybojovala Bowieová.
Největší favoritkou na zisk zlata je Jamajčanka Fraserová-Pryceová. Uspět by mohla také Schippersová z Nizozemska nebo Bowieová z USA.
Chystá se souboj o nejrychlejší ženu planety.
Přehled výsledků

Vyhlášení nejlepších trojskokanek

ZLATO - Caterine Ibargüen (Kolumbie)

STŘÍBRO - Hanna Knyazyevaová-Minenková (Izrael)

BRONZ - Olga Rypaková (Kazachstán)

Na závěr dnešního programu se poběží finále ženského sprintu (100 m), ale ještě před tím proběhne vyhlášení trojskoku.
Vítězem se stává Ezekiel Kemboi, druhý končí Conseslus Kipruto a třetí Brimin Kiprop Kipruto.
Jako jediný se tempa Keňanů drží Američan Evan Jager.
Na prvních čtyřech místech běží čtyři Keňané.
Na čele je duo Kipruto a Cabral. Do konce zbývá pět kol.
Zatímco jsme se věnovali technickým disciplínám, odstartoval závod mužů na 3 000 m.
Přehled výsledků Překvapivým vítězem tyčky se stává Kanaďan Shawnacy Barber, který zdolal výšku 590 cm. Druhý končí se stejnou výškou, ale horším zápisem Němec Holdzeppe, o třetí příčku se podělí Wojciechowski z Polska a Francouz Lavillenie.
Český reprezentant Špatná zpráva přichází ze sektoru oštěpařů. Petr Frydrych při svém posledním hodu přešlápl, a do finále se tak nepodívá.
Přehled výsledků V cíli jsou závodnice na 10 km. Zlatou medaili vybojovala Vivian Jepkemoi Cheruiyotová z Keňi, stříbro bere Etiopanka Burkaová a bronz Američanka Infeldová.
Soutěž tyčkařů ještě nekončí, Holdzeppe 590 cm na třetí pokus skáče. O první místo bude bojovat s kanaďanem Barbrem.
ZKLAMÁNÍ PO DOPADU. Renaud Lavillenie toužil po zlatu, ale ani letos se mu to na MS nepovedlo.
24.srpna 2015 v 15:01, příspěvek archivován: 24.srpna 2015 v 15:06

Lavillenie fuera. Se queda en 5.80. Sigue la maldición francesa en los Campeonatos del Mundo en pértiga. pic.twitter.com/iOSTW14rlb

POZOR! Renaud Lavillenie z Francie shazuje i napotřetí výšku 590 cm a na MS skončí nejlépe druhý. Třetí neúspěch zaznamenali také Poláci Wojciechowski a Lisek.
Podívejme se, jak se vyvinula situace na mužské tyčce. Výšku 590 cm zatím zdolal jen Kanaďan Shawnacy Barber, ostatní závodníci zatím neuspěli. Favorit Renaud Lavillenie má ale na svém kontě už dva křížky!
Přehled výsledků V ženském trojskoku je dobojováno. Na prvním místě, a zlatou medaili získává, Caterine Ibargüenová z Kolumbie. Druhá končí Knyazyevovová-Minenková z Izraele, třetí Rypakovová z Kazachstánu.
Český reprezentant Petr Frydrych hodil svým druhým pokusem do vzdálenosti 74,27 m, což stále nestačí na přímý postup do finále.
Jen na „skok“ se vracíme k sektoru trojskokanek. I nadále vede Kolumbijka Caterine Ibargüenová (14,90 m), druhá je Knyazyevová-Minenková z Izraele v národním rekordu (14,78 m) a třetí Kazaška Rypakovová (14,77 m).
V závodu na 10 km se zatím nekoná žádné drama, po sedmi minutách běží skupinka závodnic společně a konstantním tempem.
V soutěži tyčkařů pokračuje už jen šest atletů. Ukazatel výšky je na 590 cm.
Po Vítězslavovi Veselém se jako druhý kvalifikoval do finále oštěpařské soutěže Andreas Hofmann z Německa, jehož nástroj dolétl ještě dál – na 86,14 m!
Odstartoval finálový závod na 10 000 m žen, kterého se účastní 25 závodnic. K největším favoritkám patří především Keňanky.
24.srpna 2015 v 14:39, příspěvek archivován: 24.srpna 2015 v 14:43

Michal Balner bohužel ani na třetí pokus nezdolal 580 cm a ve finále končí nejhůře osmý. #Beijing2015

  • Český skokan o tyči Michal Balner ve finále světového šampionátu v Pekingu

    Český skokan o tyči Michal Balner ve finále světového šampionátu v Pekingu / Autor: AP

Český reprezentant Michal Balner končí ve finále tyčkařů. Ani napotřetí nedokázal překonat laťku ve výšce 580 cm, přestože jeho poslední pokus vypadal nejnadějněji.
Český reprezentant První pokus oštěpařské kvalifikační skupiny B má za sebou Petr Frydrych, ale narozdíl od Veselého se bude muset ještě zlepšit. Jeho pokus meřil pouze okolo 74 m.
Reprezentant Jihoafrické republiky Van Niekerk vítězí v posledním rozběhu na 400 m, jako druhý postupuje přímo do finále Merrit.
Český reprezentant VÝBORNÁ ZPRÁVA! Oštěpař Vítězslav Veselý si hned svým prvním pokusem do vzdálenosti 83,63 m zajišťuje postup do finále!
Český reprezentant S očekáváním sledujeme výkon tyčkaře Michala Balnera, který ale napodruhé opět shazuje laťku ve výšce 580 cm. Český reprezentant má ještě jeden, poslední pokus.
Český reprezentant V sektoru oštěpařů už se připravuje druhá kvalifikační skupina s Petrem Frydrychem a Vítězslavem Veselým.
V druhém semifinálovém rozběhu na 400 m vítězí Isaac Makwala z Botswany v čase 44,11 s, druhý končí Masrahi.
Do soutěže tyčkařů vstoupil největší favorit Renaud Lavillenie a na své základní výšce 580 cm francouzský závodník nezaváhal.
Veronika Cambellová-Brownová z Jamajky zaběhla časem 10,89 na 100 m svůj letošní nejlepší výsledek.
24.srpna 2015 v 14:08, příspěvek archivován: 24.srpna 2015 v 14:12

Season best of 10.89 for Veronica Campbell-Brown​ (JAM) in Women's 100M Semifinal 3. #TeamJamaica #Beijing2015 pic.twitter.com/E9ibr8NYVR

Najdete na iDNES.cz