Etiopský vytrvalec Lelisa Desisa po triumfu v Dubajském maratonu

Etiopský vytrvalec Lelisa Desisa po triumfu v Dubajském maratonu | foto: AP

Mladý Etiopan Desisa předvedl v Dubaji skvostný maratonský debut

• 0
Na maratonské trati debutoval a jeho první start vyšel báječně. Etiopský vytrvalec Lelisa Desisa vyhrál závod v Dubaji a výtečným časem 2:04:45 se zařadil na jedenácté místo historického pořadí.

Třiadvacetiletý vítěz získal prémii 200 tisíc dolarů, v přepočtu  zhruba 3,8 milionu korun.

Etiopský triumf potvrdila trojice Berhanu Shiferaw, Tadese Tola, Endeshaw Negesse, která se seřadila na druhém až čtvrtém místě.

I pátý Keňan Bernard Kiprop zvládl dvaačtyřicetikilometrový závod pod hranici supertřídy dvě hodiny a pět minut.

Ženský maraton ovládla Tirfi Tsegayeová výkonem 2:23:23, za ní doběhlo pět jejích etiopských krajanek.