Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. září 2021 Oleg

Atletické výsledky - červen 2008

1. června

GÖTZIS (Rakousko) - muži, desetiboj: 1. Karpov (Kaz.) 8504, 2. Sysojev (Rus.) 8497, 3. Pogorelov (Rus.) 8381, ...Karas (ČR) nedokončil. Ženy, sedmiboj: 1. Černovová (Rus.) 6618, 2. Blonská (Ukr.) 6570, 3. Bogdanovová (Rus.) 6452, ...19. Ščerbová (ČR) 6053.
BERLÍN (Německo) - Zlatá liga, muži, 100 m: 1. Carter (Jam.) 10,08, 2. Collins (Svatý Kryštof a Nevis) 10,12, 3. Williams (USA) 10,13, 400 m: 1. Merritt (USA) 44,03, 2. Wariner (USA) 44,07, 3. Brown (Bah.) 44,68, 1500 m: 1. Choge (Keňa) 3:31,57, 2. Komen (Keňa) 3:31,91, 3. Korir (Keňa) 3:31,99, 400 m př.: 1. Jackson (USA) 48,73, 2. Findley (Jam.) 49,13, 3. Plawgo (Pol.) 49,24, dálka: 1. Sabí (S. Arábie) 821, 2. Mokoena (JAR) 818, 3. Chuwalídí (S. Arábie) 817, oštěp: 1. Pitkämäki (Fin.) 85,20, 2. Thorkildsen (Nor.) 85,19, 3. Järvenpää (Fin.) 84,07. Ženy, 200 m: 1. Simpsonová (Jam.) 22,43, 2. Guščinová (Rus.) 22,58, 3. Stewartová (Jam.) 22,58, 800 m: 1. Jelimová (Keňa) 1:54,99, 2. Krevsunová (Ukr.) 1:58,98, 3. Jepkosgeiová (Keňa) 1:59,13, 100 m př.: 1. Onyiaová (Šp.) 12,50, 2. S. Kallurová (Švéd.) 12,54, 3. L. Jonesová (USA) 12,57, výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 203, 2. Friedrichová (Něm.) 200, 3. Čičerovová (Rus.) 197, ...12. Dubnova (ČR) 189.
Další disciplíny v rámci mítinku. Muži, 800 m: 1. Chepkirwok (Uganda) 1:44,53, 2. Mulaudzi (JAR) 1:44,68, ...10. Holuša (ČR) 1:46,15, 5000 m: 1. Masai (Keňa) 12:50,55, 2. T. Bekele (Et.) 12:52,45, 3. Kipsiro (Uganda) 12:54,70, 110 m př.: 1. Oliver (USA) 13,19, 2. Robles (Kuba) 13,20, tyč: 1. Lukjaněnko (Rus.) 585, 2. Mazuryk (Ukr.) 580, disk: 1. Hadádí (Írán) 69,12, 2. Alekna (Litva) 69,12. Ženy, 5000 m: 1. Kibetová (Keňa) 15:05,09, 2. Cheronová (Keňa) 15:06,77.
PRAHA - MČR v ultraběžeckých závodech, muži, 100 km: 1. Orálek 7:25:45, běh na 12 hod.: 1.  Černík 124 km, běh na 6 hod.: 1. Škrdla 70 km. Ženy, 100 km: 1. Procházková 11:56:08, běh na 12 hod.: 1. Procházková 100 km, běh na 6 hod.: 1. Kašová 51 km.

3. června

TALLIN (Estonsko) - muži, 110 m př.: 1. Mitchum (USA) 13,49, dálka: 1. Sahk 799, koule: 1. Urtans (Lot.) 19,81, disk: 1. Hadádí (Írán) 69,32, 2. Kanter 67,82, oštěp: 1. Rags (Lot.) 81,19, 2. Värnik 81,11. Ženy, 200 m: 1. Rusakovová (Rus.) 23,31, dálka: 1. Lebeděvová (Rus.) 665, kladivo: 1. Brkljačičová (Chorv.) 73,62.

4. června

KALAMATA (Řecko) - muži, 100 m: 1. Chambers (Brit.) 10,25, 200 m: 1. Scales (USA) 20,89, 400 m: 1. Torrance (USA) 45,66, dálka: 1. Tsatumas 816. Ženy, 100 m: 1. Williamsová (USA) 11,23, 200 m: 1. Guškinová (Rus.) 23,21, 800 m: 1. Andrianovová (Rus.) 1:59,54, 1500 m: 1. Popescuová (Rum.) 4:00,36, 400 m př.: 1. Spenceová (USA) 55,73, výška: 1. Aitovová (Kaz.) 195, trojskok: 1. Šestjaková (Slovin.) 14,68, oštěp: 1. Klimešová (ČR) 61,02, 2. Likaová (Řec.) 60,35.

6. června

OSLO (Norsko) - Zlatá liga, muži, 100 m: 1. Atkins (Bah.) 9,98, 2. Rodgers (USA) 10,04, 3. Burns (Trin.) 10,07, 400 m: 1. Wariner (USA) 43,98, 2. Brown (Bah.) 44,40, 3. Brenes (Kost.) 45,21, míle: 1. Baddeley (Brit.) 3:49,38, 2. Keitany (Keňa) 3:49,70, 3. Mekonnen (Et.) 3:49,72, 400 m př.: 1. B. Jackson (USA) 48,15, 2. McFarlane (Jam.) 48,58, 3. Van Zyl (JAR) 48,84, dálka: 1. Sabí (Saúdská Arábie) 819, 2. Howe (It.) 816, 3. Mokoena (JAR) 815, oštěp: 1. Thorkildsen (Nor.) 87,73, 2. Järvenpää 86,49, 3. Pitkämäki (oba Fin.) 85,92. Ženy, 200 m: 1. Knightová (USA) 22,56, 2. Guščinová (Rus.) 22,85, 3. Ohuruoguová (Brit.) 22,94, 800 m: 1. Jelimová (Keňa) 1:55,41, 2. Klocová (SR) 1:58,89, 3. Sinclairová (Jam.) 1:59,00, 100 m př.: 1. Onyiaová (Šp.) 12,59, 2. Jonesová (USA) 12,66, 3. S. Kallurová (Švéd.) 12,71, výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 204, 2. Friedrichová (Něm.) 198, 3. Beitíaová (Šp.) 194, ...9. Straková (ČR) 190.
Další výsledky, muži, 200 m: 1. Christian (Antily) 20,39, 800 m: 1. Kaki (Súdán) 1:42,69, 1500 m: 1. Lancashire (Brit.) 3:35,33, ...7. Holuša (ČR) 3:43,63. Ženy, 100 m: 1. Brooksová (Jam.) 11,24, 5000 m: 1. T. Dibabaová (Et.) 14:11,15, 3000 m př.: 1. Galkinová (Rus.) 9:14,77.
TURÍN (Itálie) - muži, 100 m: 1. Pickering (Brit.) 10,38, 400 m: 1. Erison (USA) 46,13, 800 m: 1. Azímí (Kat.) 1:46,10, 3000 m: 1. Wamulwa (Zamb.) 7:49,51, 110 m př.: 1. Robles (Kuba) 13,28, 2. Svoboda (ČR) 13,72, výška: 1. Rybakov (Rus.) 227, tyč: 1. Gerasimov (Rus.) 570. Ženy, 100 m: 1. Williamsová (USA) 11,21, 100 m př.: 1. Davisová (USA) 12,91, 400 m př.: 1. Rabčenjuková (Ukr.) 55,05, výška: 1. Aitovová (Kaz.) 196, 2. Dubnova (ČR) 192, trojskok: 1. Savigneová (Kuba) 14,77, koule: 1. Rosaová 18,66, oštěp: 1. Menéndezová (Kuba) 61,90.

7. června

PRAHA - extraliga, 2. kolo. Kompletní výsledky naleznete ZDE.

8. června

VIERSEN (Německo) - výškařský mítink, 100 m: 1. Bettinelli (It.) 230, 2. Talotti (It.) 230, 3. Janků (ČR) 228.
EUGEN (USA) - muži, 100 m: 1. Brown (Trinidad) 10,07, 200 m: 1. Spearmon 20,14, 400 m: 1. Merritt 44,65, 800 m: 1. Kirwa (Keňa) 1:44,01, míle: 1. Kibet Korir (Keňa) 3:50,49, dvě míle: 1. Lagat 8:12,45, 10 000 m: 1. Bekele (Et.) 26:25,97, 110 m př.: 1. Moore 13,09, výška: 1. Silnov (Rus.) 231, tyč: 1. Walker 604, 2. Miles 580, trojskok: 1. Gregório (Braz.) 17,26, koule: 1. Nelson 22,12, 2. Hoffa 21,73. Ženy, 100 m: 1. Edwardsová 10,94, 2. Simpsonová (Jam.) 10,99, 3. Stewartová (Jam.) 10,99, 400 m: 1. Richardsová 50,10, 800 m: 1. Mutolaová (Mosambik) 1:59,24, 1500 m: 1. Burkaová (Et.) 4:00,44, 5000 m: 1. Defarová (Et.) 14:38,73, 100 m př.: 1. Hayesová 12,53, dálka: 1. Maggiová (Braz.) 702. 2. Jimohová 685, disk: 1. Brownová 63,50, 2. Cechlová (ČR) 63,10, kladivo: 1. Heidlerová (Něm.) 73,93.

11. června

OSTRAVA - Zlatá tretra, kladivo, muži: 1. Kozmus (Slovin.) 80,27, 2. Charfreitag (SR) 79,18, 3. Pars (Maď.) 78,29, 4. Ziolkowski (Pol.) 75,94, 5. Al Zankaví (Kuvajt) 75,76, 6. Melich 73,57, 7. Sedláček 71,36. Ženy: 1. Morenová (Kuba) 76,16, 2. Hrašnová (SR) 74,81, 3. Wlodarczyková (Pol.) 70,66, 4. Skolimowská (Pol.) 70,50, 5. Thondikeová (Kuba) 69,03, 6. Klaasová (Něm.) 68,09, 7. Šafránková 66,50, 8. Gromanová 58,99.

12. června

OSTRAVA - Zlatá tretra. Kompletní výsledky naleznete ZDE.

15. června

HUELVA (Španělsko) - muži, 1500 m: 1. Iguider (Mar.) 3:32,37, 5000 m: 1. Sihine (Et.) 12:58,41. Ženy, 3000 m př.: 1. Jepkorirová (Keňa) 9:11,18.
CLERMONT (USA) - muži, 100 m: 1. Jelks 10,04, 200 m: 1. Spearmon 20,40, 110 m př.: 1. Oliver 13,10. Ženy, 100 m: 1. Campbellová-Brownová (Jam.) 10,88, 200 m: 1. Campbellová-Brownová (Jam.) 22,22, 100 m m př.: 1. Cherryová 12,77.
ŽUKOVSKIJ (Rusko) - muži, 100 m: 1. Collins (Sv. Kryštof a Nevis) 10,10, 400 m: 1. Aleksejev 45,80, 800 m: 1. Borzakovskij 1:45,40, 5000 m: 1. Komon (Keňa) 13:17,48, trojskok: 1. Valjukevič (SR) 17,46, tyč: 1. Lukjaněnko 591, kladivo: 1. Zagornyj 81,39, oštěp: 1. Vasilevskis (Lot.) 85,78. Ženy, 100 m: 1. Poljakovová 11,21, 200 m: 1. Fergusonová (Bah.) 22,88, 400 m: 1. Kapačinská 50,45, 800 m: 1. Popovová 1,59,60, 100 m př.: 1. Sněgurová (Ukr.) 12,92, dálka: 1. Lebeděvová 688, výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 203, kladivo: 1. Chanafejevová 73,80.

16. června

PRAHA - Memoriál Josefa Odložila. Kompletní výsledky naleznete ZDE.

18.-19. června

KLADNO - vícebojařský mítink, muži, desetiboj: 1. Smith (Jam.) 8434, 2. Šebrle 8076 (11,16 - 751 - 15,32 - 195 - 50,13 - 15,15 - 46,91 - 475 - 66,05 - 4:46,76), 3. Schwarzl (Rak.), 4. Sajdok 7683. Ženy, sedmiboj: 1. Blonská (Ukr.) 6421 , 2. Tyminská (Pol.) 6215, 3. Ščerbová 6104 (13,47 - 177 - 12,48 - 23,83 - 652 - 33,80 - 2:17,72).

21. června

LEIRIA (Portugalsko) - Evropský pohár, 1. liga, muži, 100 m: 1. Obikwelu 10,16, ...5. Milo (ČR) 10,45, 400 m: 1. Borlee (Belg.) 46,84, 2. Götz (ČR) 47,27, 1500 m: 1. Šneberger (ČR) 3:43,15, 5000 m: 1. Weidlinger (Rak.) 14:18,73, ...8. Kocourek (ČR) 14:51,69, 4 × 100 m: 1. Portugalsko 39,47, 2. ČR (Milo, Schiller, Šulc, Vojtík) 39,55, 400 m př.: 1. Daněk (ČR) 50,18, výška: 1. Janků (ČR) 230, dálka: 1. Évora 788, ...3. Novotný (ČR) 770, koule: 1. Smith (Niz.) 20,50, ...5. Žalský (ČR) 18,58, kladivo: 1. Vaščyla (Běl.) 76,10, ...4. Melich (ČR) 68,21. Ženy, 100 m: 1. Gevaertová (Belg.) 11,36, ...5. Čechová (ČR) 11,70, 400 m: 1. Schulteová (Niz.) 53,14, ...4. Eidrnová (ČR) 54,41, 800 m: 1. Haková (Niz.) 2:04,76, ...4. Mráčková (ČR) 2:05,61, 3000 m: 1. Checaová (Šp.) 8:54,92, ...8. Sekanová (ČR) 10:00,42, 4 × 100 m: 1. Belgie 44,03, ...7. ČR (Mazáčová, Dostálová, Vostatková, Čechová) 45,85, 400 m př.: 1. Hejnová (ČR) 56,16, 3000 m př.: 1. Moratová (Šp.) 9:36,27, ...5. Lustigová (ČR) 10:02,08, trojskok: 1. Castrejanaová (Šp.) 13,81, 2. Šestáková (ČR) 13,42, tyč: 1. Agirreová (Šp.) 440, ...4. Maláčová (ČR) 425, disk: 1. Cechlová (ČR) 60,84, oštěp: 1. Špotáková (ČR) 63,79.

22. června

RATINGEN (Německo) - vícebojařský mítink, muži, desetiboj: 1. Suarez (Kuba) 8451, 2. Abele 8372, 3. Niklaus 8273. Ženy, sedmiboj: 1. Schwarzkopfová 6536, 2. Oeserová 6436, 3. Kesselschlägerová 6311.
ANNECY (Francie) - Evropský pohár, Superliga, muži: 1. Británie 112, 2. Polsko 98, 3. Francie 96, 4. Německo 95, 5. Rusko 84, 6. Itálie 82, 7. Španělsko 81, 8. Řecko 68. 100 m: 1. Edgar (Brit.) 10,20, 200 m: 1. Devonish (Brit.) 20,52, 400 m: 1. Rooney (Brit.) 45,33, 800 m: 1. Olmedo (Šp.) 1:49,98, 1500 m: 1. Baala 3:40,55, 3000 m: 1. Baddeley (Brit.) 8:01,28, 5000 m: 1. Farah (Brit.) 13:44,07, 110 m př.: 1. Quinonez (Šp.) 13,40, 400 m př.: 1. Iakovákis (Řec.) 49,15, 3000 m př.: 1. Mekhissi-Benabbad 8:33,10, 4 × 100 m: 1. Británie 38,48, 4 × 400 m: 1. Francie 3:02,33, výška: 1. Silnov (Rus.) 232, tyč: 1. Ecker (Něm.) 555, dálka: 1. Tsátumas (Řec.) 817, trojskok: 1. Idowu (Brit.) 17,46, koule: 1. Sack (Něm.) 20,41, kladivo: 1. Ziolkowski (Pol.) 79,26, disk: 1. Pestano (Šp.) 68,34, oštěp: 1. Esenwein (Něm.) 79,23. Ženy: 1. Rusko 122, 2. Ukrajina 108,5, 3. Británie 89, 4. Polsko 86, 5. Francie 81, 6. Itálie 79,5, 7. Bělorusko 78, 8. Německo 74. 100 m: 1. Něstěrenková (Běl.) 11,17, 200 m: 1. Hurtisová-Houairiová 22,75, 400 m: 1. Sandersová (Brit.) 51,17, 800 m: 1. Meadowsová (Brit.) 2:01,20, 1500 m: 1. Ejdysová (Pol.) 4:19,17, 3000 m: 1. Chojecká (Pol.) 9:03,49, 5000 m: 1. Berkutová (Ukr.) 15:23,97, 100 m př.: 1. Snihurová (Ukr.) 12,81, 400 m př.: 1. Rabčenjuková (Ukr.) 54,64, 3000 m př.: 1. Galkinová (Rus.) 9:35,32, 4 × 100 m: 1. Rusko 42,80, 4 × 400 m: 1. Rusko 3:23,77, dálka: 1. Kolčanovová (Rus.) 704, trojskok: 1. Saladugová (Ukr.) 14,73, výška: 1. Friedrichová (Něm.) 203, tyč: 1. Golubčikovová (Rus.) 473, koule: 1. Leancjuková (Běl.) 19,43, kladivo: 1. Menkovová (Běl.) 75,97, disk: 1. Saikinová (Rus.) 62,56, oštěp: 1. Šimčuková (Běl.) 63,24.
LEIRIA (Portugalsko) - Evropský pohár, 1. liga, muži: 1. Česká republika 106 bodů, 2. Nizozemsko 106, 3. Portugalsko 105, 4. Belgie 96, 5. Finsko 92, 6. Bělorusko 82, 7. Rakousko 67,5, 8. Norsko 63,5. 200 m: 1. Ndure (Nor.) 20,57, ...8. Vojtík (ČR) 48,6, 800 m: 1. Lahtio (Fin.) 1:52,02, 2. Holuša (ČR) 1:52,34, 3000 m: 1. Šneberger (ČR) 8:11,31, 110 m př.: 1. Svoboda (ČR) 13,51, 3000 m př.: 1. Vroemen (Niz.) 8:24,64, ...6. Mikulenka (ČR) 8:43,48, tyč: 1. Kudlička (ČR) 555, trojskok: 1. Évora 16,91, ...6. Cholenský (ČR) 15,56, oštěp: 1. Thorkildsen (Nor.) 83,16, ...3. Veselý (ČR) 73,00, disk: 1. Smith (Niz.) 66,33, ...6. Malina (ČR) 58,55, 4 × 400 m: 1. Belgie 3:03,11, ...ČR diskvalifikována. Ženy: 1. Španělsko 125, 2. Česká republika 107, 3. Belgie 91, 4. Irsko 86, 5. Portugalsko 84, 6. Litva 80, 7. Finsko 78, 8. Nizozemsko 77. 200 m: 1. Grincikaiteová (Lit.) 23,33, ...5. Čechová (ČR) 23,90, 1500 m: 1. Fuentesová (Šp.) 4:13,10, ...5. Čapková (ČR) 4:15,09, 5000 m: 1. Pláová (Šp.) 15:52,78, ...5. Kamínková (ČR) 16:46,81, 100 m př.: 1. Onyiaová (Šp.) 12,73, 2. Škrobáková (ČR) 13,09, výška: 1. Beitiaová (Šp.) 197, 2. Straková (ČR) 191, dálka: 1. Gomesová 679, ...3. Ščerbová (ČR) 641, koule: 1. Kárníková (ČR) 16,97, kladivo: 1. O'Keeffeová (Ir.) 69,59, ...5. Šafránková (ČR) 63,00, 4 × 400 m: 1. Irsko 3:33,85, ...3. Česká republika (Eidrnová, Masná, Bartoničková, Hejnová) 3:35,59.

24. června

JEREZ (Španělsko) - muži, 100 m: 1. Obikwelu (Port.) 10,14, 1500 m: 1. Higuero (Šp.) 3:34,36. Ženy, výška: 1. Beitiaová (Šp.) 196, oštěp: 1. Špotáková (ČR) 64,99, ...7. Klimešová (ČR) 56,39.

25. června

PRAHA - Pražská tyčka, ženy: 1. Piwowarská (Pol.) 446, 2. Gadschievová (Něm.) 436, 3. Ptáčníková 410, 4. Maláčová 410.

27. června

VILLENEUVE d´ASCQ (Francie) - muži, 100 m: 1. Collins (Sv. Kryštof a Nevis) 10,10, 200 m: 1. Dzingai (Zimb.) 20,39, 400 m: 1. Gillick (Ir.) 45,12, 1500 m: 1. Baala 3:34,30, 5000 m: 1. J. Komen (Keňa) 13:19,69, 110 m př.: 1. Robles (Kuba) 12,96, 2. Svoboda (ČR) 13,41, výška: 1. Dmitrik (Rus.) 224, dálka: 1. Chuvajlídí (Saúd. Ar.) 823, tyč: 1. Kučerjanu (Rus.) 575, koule: 1. Martin (Austr.) 20,30. Ženy, 100 m: 1. Jonesová (Panenské ostr.) 11,30, 2. Gevaertová (Belg.) 11,31, 200 m: 1. Hurtisová 22,73, 1500 m: 1. Lachúdová (Mar.) 4:06,37, 100 m př.: 1. Tejedaová (Kuba) 12,84, trojskok: 1. Savigneová (Kuba) 15,02, kladivo: 1. Brkljačičová (Chorv.) 74,89.

28. června

KLADNO - atletická extraliga, 3. kolo, muži: 1. AK Kroměříž 204 bodů, 2. Dukla Praha 161,5, 3. Slavia Praha 156, 4. Univerzita Brno 125, 5. Olymp Praha 103, 6. Tepo Kladno 102,5, 7. Spartak Praha 4 83, 8. Turnov 75, 9. Pardubice 52, 10. Vítkovice 45. Celkově: 1. Kroměříž 30, 2. Dukla Praha 27, 3. Slavia Praha 24, 4. Olymp Praha 19, 5. Kladno 18, 6. Univerzita Brno 17, 7. Turnov 10, 8. Pardubice 9, 9. Spartak Praha 4 7, 10. Vítkovice 4. 100 m: 1. Schiller (Slavia Praha) 10,58, 200 m: 1. V. Šulc (Spartak Praha 4) 21,09, 400 m: 1. Repčík (Univerzita Brno) 46,95, 800 m: 1. Belada (Olymp Praha) 1:52,84, 1500 m: 1. Šneberger (Dukla Praha) 3:42,25, 5000 m: 1. Mikulenka (Vítkovice) 14:40,19, 110 m př.: 1. Sajdok (Dukla Praha) 13,83, 400 m př.: 1. Uhlík (Slavia Praha) 50,16, 3000 m př.: 1. Kučera (Univerzita Brno) 09:06,42, výška: 1. Ton (Dukla Praha) 221, dálka: 1. Novotný (Kroměříž) 798, tyč: 1. Balner (Dukla Praha) 540, trojskok: 1. Parlicki (Univerzita Brno) 15,98, koule: 1. Stehlík (Dukla Praha) 19,77, disk: 1. Marcell (Dukla Praha) 60,66, oštěp: 1. Guzdek (Kroměříž) 75,20, kladivo: 1. Sedláček (Kroměříž) 72,75, 4 × 100 m: 1. Slavia Praha 40,89, 4 × 400 m: 1. Pardubice 3:49,59. Ženy, 3. kolo: 1. USK Praha 212,5, 2. Olymp Praha 199, 3. Olymp Brno 180, 4. Sokol Plzeň-Petřín 112, 5. Tepo Kladno 95, 6. Pardubice 92, 7. Vítkovice 79, 8. Slavoj Stará Boleslav 76, 9. Sparta Praha 32,5, 10. Lokomotiva Břeclav 32. Celkově: 1. USK Praha 28, 2. Olymp Praha 27, 3. Olymp Brno 26, 4. Sokol Plzeň-Petřín 20, 6. Tepo Kladno 15, 5. Pardubice 18, 7. Vítkovice 11, 8. Slavoj Stará Boleslav 11, 9. Sparta Praha 6, 10. Lokomotiva Břeclav 3. 100 m: 1. Vostatková (Plzeň) 11,94, 200 m: 1. Prokopeková-Janáček (Olymp Praha) 23,88, 400 m: 1. Hejnová (USK Praha) 53,04, 800 m: 1. Klocová (Olymp Brno) 2:04,85, 1500 m: 1. Čapková (USK Praha) 4:23,07, 5000 m: 1. Kamínková (USK Praha) 16:43,93, 100 m př.: 1. Škrobáková (USK Praha) 13,52, 400 m př.: 1. Slaničková (Kladno) 59,85, 3000 m př.: 1. Sekyrová (Plzeň) 10:43,12, výška: 1. Dubnová (Vítkovice) 182, dálka: 1. Šestáková (USK Praha) 634, tyč: 1. Ptáčníková (Olymp Praha) 422, trojskok: 1. Šestáková 13,99, koule: 1. Kárníková (Pardubice) 17,05, disk: 1. Cechlová (Olymp Praha) 60,22, oštěp: 1. Špotáková (USK Praha) 61,39, kladivo: 1. Hrašnová (Olymp Brno) 69,92, 4 × 100 m: 1. Olymp Praha 46,66, 4 × 400 m: 1. Pardubice 3:15,86.
EUGENE (USA) - mistrovství USA, muži, koule: 1. Hoffa 22,10, 2. Cantwell 21,71, 3. Nelson 20,89. Ženy, 100 m: 1. Leeová 10,85, 2. Edwardsová 10,90, 3. Williamsová 10,90, 10 000 m: 1. Flanaganová 31:34,81, 2. Goucherová 31:37,72, sedmiboj: 1. Fountainová 6667 (100 m př.: 12,65 - výška: 181 - koule: 13,67 - 200 m: 23,31 - dálka: 688 - oštěp: 48,15 - 800 m: 2:27,69), 2. Johnsonová 6347, 3. Picklerová 6257.
KINGSTON (Jamajka) - mistrovství Jamajky, muži, 100 m: 1. Bolt 9,85, 2. Powell 9,97, 3. Frater 10,09, 400 m př.: 1. McFarlane 48,64. Ženy, 100 m: 1. Stewartová 10,80, 400 m př.: 1. Walkerová 54,58.

29. června

EBERSTADT (Německo) - výška, muži: 1. Moya (Kuba) a Bernard (Brit.), 3. Bieniek (Pol.) všichni 230, ...9. Bába (ČR) 224, 10. Janků (ČR) 220. Ženy: 1. Slesarenková (Rus.) 202, 2. Friedrichová 200, 3. Palamarová (Ukr.), Beitiaová (Šp.) a Slivková-Kljuginová (Rus.) všechny 195, ...6. Straková (ČR) 195.
HENGELO (Nizozemsko) - Evropský pohár vícebojařů, superliga. Muži, desetiboj: 1. Kravčenko (Běl.) 8585 bodů (100 m: 10,98 - dálka: 768 - koule: 14,22 - výška: 213 - 400 m: 48,17 - 110 m př.: 14,17, disk: 41,85 - tyč: 520 - oštěp: 64,09 - 1500 m: 4:29,92). Celkově: 1. Bělorusko (Kravčenko, Parchomenko, Šubianok) 24 160 bodů, 2. Nizozemsko 23.367, 3. Francie 23.268. Ženy, sedmiboj: 1. Melničenková (Ukr.) 6306 (100 m př.: 13,28 - výška: 178 - koule: 13,77 - 200 m: 24,39 - dálka: 634 - oštěp: 41.89 - 800 m: 2:15,38). Celkově: 1. Ukrajina (Melničenková, Josypenková, V. Dobrynská) 18 187, 2. Rusko 17 980, 3. Francie 17 482.
JYVÄSKYLÄ (Finsko) - Evropský pohár vícebojařů, 1.liga. Muži, desetiboj: 1. Wiberg (Švéd.) 8040 (100 m: 11,14 - dálka: 695 - koule: 13,55 - výška: 213 - 400 m: 49,25 - 110 m př.: 14,70, disk: 42,68 - tyč: 400 - oštěp: 70,79 - 1500 m: 4:20,25), ...8. Karas (ČR) 7347, 12. Formánek (ČR) 7282, 15. Baar (ČR) 7091. Celkově: 1. Švédsko (Wiberg, Barrefors, Linden) 22 725 bodů, ...4. Česká republika (Karas, Formánek, Baar) 21 720. Ženy, sedmiboj: 1. Skujyteová (Lit.) 6101 (100 m př.: 14,46 - výška: 181 - koule: 16,60 - 200 m: 25,85 - dálka: 624 - oštěp: 40,75 - 800 m 2:20,82), ...6. Klučinová (ČR), 7. Korešová (ČR) 5649, 18. Konvalinková (ČR) 5315. Celkově: 1. Itálie (Doveriová, Trevisanová, Bettiniová) 17 062, ...3. Česká republika (Klučinová, Korešová, Konvalinková) 16 667.
EUGENE (USA) - mistrovství USA, muži, 100 m (+4,1 m/s): 1. Gay 9,68, 2. Dix 9,80, 3. Patton 9,84, 400 m př.: 1. Jackson 48,17, 2. Clement 48,36, 3. Taylor 48,42, tyč: 1. Miles 580, 2. Hartwig 570, 3. Walker 565, dálka: 1. Quinley 836, 2. Johnson 830, 3. Pate 822. Ženy, 400 m př.: 1. Rossová-Williamsová 54,03, 2. Harrisonová 54,60, 3. Tostaová 54,62, trojskok: 1. Marksová 14,38, 2. Welschová 14,27, 3. McLainová 13,96, disk: 1. Thurmondová 65,20, 2. Powellová-Roosová 62,92, 3. Brownová-Traftonová 62,65.
KINGSTON (Jamajka) - mistrovství Jamajky, muži, 200 m: 1. Bolt 19,97, 2. Anderson 20,17, 3. Williams 20,20, 400 m: 1. Blackwood 45,21, Ženy, 200 m: 1. Campbellová-Brownová 21,94, 2. Stewartová 21,99, 3. Simpsonová 22,11, 400 m: 1. Whyteová 50,05, 100 m př.: 1. Fosterová-Hyltonová 12,50. 

30. června

EUGENE (USA) - mistrovství USA, muži, 800 m: 1. Symmonds 1:44,10, desetiboj: 1. Clay 8832 (100 m: 10,39 - dálka: 739 - koule: 15,17 - výška: 208 - 400 m: 48,41 - 110 m př.: 13,75 - disk: 52,74 - tyč: 500 - oštěp: 70,55 - 1500 m: 4:50,97), 2. Hardee 8534, 3. Pappas 8511. Ženy, 800 m: 1. Clarková 1:59,82, oštěp: 1. Pattersonová 58,44.

POZNÁMKA: Atleti bez označení reprezentují pořadatelský stát.