Jako soutěžící ve StarDance bych se necítila dobře, přiznala Kostková

  0:02aktualizováno  0:02
Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) prozradila, že během přímých přenosů StarDance prožívala silné emoce. Se soutěžícími by rozhodně neměnila a zřejmě tak nehrozí, že by v budoucnu bojovala o titul královny tanečního parketu.

V posledních týdnech vás diváci vídali každou sobotu v taneční soutěži StarDance. Stále vás baví moderování tohoto pořadu?
Pořád mě to baví a naplňuje. Já si myslím, že věci nepotřebují zvenku velkou obnovu, pokud jsou kvalitní a fungují. Pokud je to pevná a dobrá věc, tak máte možnost ji prohlubovat. Já nemám jinou přípravu než to vnímat. Je to skutečně založené na čirém prožitku a improvizaci a to je pro mě dostačující a vzrušující. Jsem navíc ráda, že znám to prostředí a vím, kde stojí kamery.

Fotogalerie

Ono je to pro vás určitě i hodně emotivní, když tam stojíte s páry, které dostávají známky někdy ne zrovna příliš hezké.
Je to pro mě velmi emotivní. Ten formát a časový prostor není tak velký, aby to člověk mohl normálně komentovat.  Člověk tam má jistou roli, pozici, polohu, rozměr a do nich se to musí vejít.

Nemrzí vás, že se coby moderátorka nikdy neobjevíte jako soutěžící?
Nemrzí. V tomto pořadu mám svůj prostor, který je krásný, stačí ho takto dodržet a je tam dost co dělat. Navíc jsem dostala šanci si i několikrát zatancovat. Ale já jsem ráda moderátorkou pořadu. S Markem je moderování StarDance obrovský vývoj za těch dvanáct let kolegiálního vztahu. To má také svou obrovskou hodnotu. Já zatím nemám jediný důvod to opouštět nebo toho litovat, nenudí mě to.

Takže opravdu nebudete tančit?
My jsme si to takto řekli a já se opravdu domnívám, že by to mohlo být nefér kvůli ostatním účastníkům. Protože když jste léta spojeni s nějakým projektem, tak vás lidé jinak vnímají. Každý bychom měli jinou startovací plochu. Navíc já bych se jako tanečnice necítila dobře.

V předposledním kole došlo k nemilé situaci, kdy jste řekla, že postupuje Veronika, jenže první začala jásat Arichteva, ale postupovala Lálová. Hodně vás za to na sociálních sítích kritizovali.
Rozhodla jsem se v dané situaci říct nejprve ženu a pak muže. Navíc pár vnímám rovnocenně, ne jako tanečníka a celebritu. Díky vypětí to byla shoda náhod. Rozhodně nešlo o žádný záměr.

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX
Tereza Kostková a Marek Eben
Marek Eben a Tereza Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance

Teď zbude více času na divadlo a rodinu. V létě se v Divadle Kalich chystáte na letní scénu.
Divadlo Kalich představil krásný projekt a my, Divadlo v Rytířské, jsme toho součástí jako jeho mladší sourozenec. My tam budeme s našimi stávajícími inscenacemi, které hrajeme, a také novinkou Čas pod psa, která má premiéru v dubnu 2019.

Která róba ze StarDance slušela Kostkové nejvíc?

Máte ráda letní scény? 
Mám, pro mě je to do jisté míry velice kompatibilní s prázdninami. Potřebuji prázdniny, odpočinout si od stabilního procesu, který těch deset měsíců mám. Je to venku a i ti lidé jsou v létě jiní. Nevím, proč to tak je, ale celé to klima léta, že je to venku, způsobí, že i vy to máte takové nějak prázdninové. Nenabourává mi to nic, pokud to jsou hezké věci. 

Když hrajete i o prázdninách, moc si asi neužijete letní relax například u vody. Odjíždíte pak sluníčko načerpat třeba v zimě?
Budeme mít velké léto. Tady je mraky herců a nikdo nehrajeme denně. Všichni hrajeme v jiných hrách. Takže já mám těch představení daleko méně. Něco mám tam a něco tady. Ale pak mám měsíc úplně volný. To je krásné, dostačující. Odjedu, jinak bych tu sezonu nezvládla. A v zimě jezdíme na hory, protože nerada jezdím v tomto ročním období k moři.

Autoři: ,

Nejčtenější

Fotbalista Jan Koller se rozvádí. V Bratislavě ukázal novou přítelkyni

Jan Koller s manželkou Hedvikou na belgické Zlaté kopačce (2011)

Fotbalista Jan Koller (46) potvrdil, že se po patnácti letech rozvádí se svou manželkou Hedvikou Kollerovou (44). Na...

S veganstvím končím. Díky masu se mi restartoval mozek, říká Hathawayová

Anne Hathawayová na premiéře filmu Debbie a její parťačky (New York, 5. 6. 2018)

Anne Hathawayová (36) se svěřila s tím, proč se po několika letech vzdala veganství. Přiznala, že svým způsobem za to...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Řepka dostal výzvu k nástupu do věznice. Soud mu dal týden

Tomáš Řepka

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka obdržel od soudu výzvu k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Nastoupit...

Člověk musí mít prostor smířit se s umíráním, míní Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Daří se jí. Herečka Jitka Čvančarová (41) má skvělého manžela, krásný dům, úžasné děti, úspěšné role. Přestože může na...

Další z rubriky

Člověk musí mít prostor smířit se s umíráním, míní Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Daří se jí. Herečka Jitka Čvančarová (41) má skvělého manžela, krásný dům, úžasné děti, úspěšné role. Přestože může na...

Harington se bál, že seriál Hra o trůny bude považován za sexistický

Emilia Clarke a Kit Harington na Zlatých glóbech (Beverly Hills, 7. ledna 2018)

Kit Harington (32) přiznal, že se obával reakcí diváků na smrt jedné z hlavních představitelek seriálu Hra o trůny. Tu...

Budu tančit nahá uprostřed džungle, svěřila se sexuální kněžka Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Modelka a bývalá Miss Helena Houdová (39) potěšila své mužské fanoušky fotografií, na které sedí nahá na plážových...

Najdete na iDNES.cz