StarDance 2: tango vyřadilo Lenku Filipovou

  12:37aktualizováno  12:37
Budou Aleš, Taťána a Monika zase tak zábavní? Co předvede šoumen Michal? Kdo nakonec z trojice outsiderů - Lenky, Roberta a Jiřího - ukončí své působení v soutěži třetím kolem? Scénář byl daný předem. Nakonec se Loučila Lenka Filipová s partnerem Michalem Petrem.

Lenku Filipovou a Michala Petra už ve StarDance neuvidíme. | foto: MF DNES

Pole soutěžících se rozdělilo na dvě části a my se tak možná můžeme méně stresovat a víc bavit. Ať chcete nebo ne, to, co někteří jedinci v Lucerně předvádí, je téměř dokonalé.

Tentokrát šel jako první pán na holení Aleš Valenta s partnerkou Ivou. Nevím, jestli si snad Aleš začíná myslet, že je jeho postup soutěží ohrožen, ale rozhodl se využít i svých netanečních kvalit - předvedl salto (bez vrutů) a cosi jako rappování (odborníci ať prominou). Já jsem se bavila, drsná porota ale nekompromisně upozornila na střídmý příděl jiveových kroků. To je fakt. Za 27 bodů.

Uhrančivá hudba z Fantoma opery doprovodila tango Roberta Záruby a Vandy. Nemohla jsem si nevzpomenout na "Tři oříšky pro Popelku" - to když si Robert nasadil fantomovu masku. "Třeba pod ní schovává velikej nos," pravila závistivá sestra Popelky. Tady byla snaha spíš zakrýt "výraz ryby" (pravila Vanda), každopádně i tak to na porotu působilo spíš komicky. 20 bodů a předposlední místo.

"Dalším párem je Taťána Vilhelmová a Petr Čadek," ohlásil Marek Eben a to dávalo tušit zábavnou dvouminutovku. Byla. Veselá a hravá Taťána, hezoun Petr, kdo by přepínal? 29 bodů.

Tango Lenky Filipové a jejího partnera Michala nepůsobilo jako tango (porotkyně Tatiana), spíš jako paso doble nebo valčík (porotkyně Mahulena). Mně navíc přišlo, že nešlo ani o párový tanec. Partner se soustředil na své piruetky a skoky baletního mistra a Lenka... asi na to, aby ho nelechtala. Prožitek jsem z jejích očí nevyčetla. Je ale pravda, že má chřipku (uznávám, že při ní člověku do tance není). 18 bodů.

Že by černý kůň soutěže? Dva medvídci, Míša (Dlouhý) a Míša (Gatěková) byli naprosto senzační, rychlý jive jim prostě sedl. Moderátor Marek ale zase koukal úplně jinam, protože jediné, co na M&Ms ocenil, byla "krásná sukně z drobnejch" - rozumějte z plíšků - kterou měla tanečnice na sobě. Pro Zdeňka Chlopčíka předvedli nejlepší jive večera, "zmije Hesss" uvedl, že to byl v Michalově podání opravdu poctivý tanec. 31 bodů.

Tango Moniky Žídkové a Honzy Halíře mělo všechno. Vášeň, trhané pohyby, eleganci,... Nechápu porotce Roberta Hese, který Moničin výkon sepsul slovy "pražsko-kuchyňské tango". Monika ani není z Prahy (což nám je snad každý díl připomínáno). 31 bodů.

Nakonec přišla jedna velká skluzavka Jiřího Schmitzera. Pokud chcete Jirku hodně potrestat, dejte mu rychlý tanec. S jivem si ale kupodivu poradil dobře, kohout na hlavě mu ubral minimálně jedno desetiletí. Navíc má vedle sebe Simonu, která se charakterem až nápadně podobá Petře Kostovčíkové z minulé řady. I Zdeněk Chlopčík uznal, že to Jirka rozjel a své fantastické nasazení udržel po celou dobu.

Lenka Filipová nedokázala zaujmout diváky natolik, aby vyrovnali nízké hodnocení poroty. Příště už jí tedy neuvidíme. Zato se můžeme těšit na další výplody Jiřího Schmitzera či akrobatické kousky Aleše Valenty. Pro fanynky: Za 150czk vám Marek Eben popíše, jak to vypadá, když se Petr Čadek převléká. Za další stovku máte možnost vyhrát (?) Jirkovy spoďáry (legínky). Aukce bude prý brzy probíhat na stránkách ČT...

Autor:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Dceři Lauře se ode mě a od táty dlouho nikam nechtělo, říká Dara Rolins

Dara Rolins (Praha, 25. 9. 2018)

Dara Rolins (46) se svěřila s tím, jak bude trávit prázdniny její jedenáctiletá dcera Laura. Tu má s muzikantem z...

Druhé manželství je prý vždy lepší, říká Šeredová o italském miliardáři

Alessandro Nasi a Alena Šeredová (Milán, 21. září 2017)

Modelka Alena Šeredová (41) se svěřila s tím, jak vychází její nový přítel, italský miliardář Alessandro Nasi (45), s...

Olga Menzelová zveřejnila po téměř půl roce novou fotku manžela

Jiří Menzel a Olga Menzelová (Výstava Václavák, 6. 11. 2017)

Olga Menzelová (41) a její manžel Jiří Menzel (81) společně vyrazili na představení do Divadla na Vinohradech. Při té...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz