Zpěvačka Sinead O'Connor (Dublin, 6. září 2019)

Zpěvačka Sinead O'Connor (Dublin, 6. září 2019) | foto: Profimedia.cz

O'Connor se omluvila, že se jako muslimka nechtěla stýkat s bílými lidmi

  • 95
Sinéad O'Connor (52) se na sociálních sítích omluvila za výroky z loňského podzimu. Zpěvačka po konvertování k islámu prohlásila, že se nechce stýkat s bílými lidmi, jak označila nemuslimy. Svou omluvu zveřejnila poté, co ji kritizovali nejen fanoušci, ale i zástupci z řad muslimů.

„Co se týče poznámky o bílých lidech, kterou jsem pronesla, když jsem byla naštvaná a neklidná... Nemyslela jsem to tak tenkrát, ani teď. Bylo to kvůli islamofobii, která se spustila vůči mé osobě. Omlouvám se za způsobenou újmu. Pán ví, že to byl jeden z mnoha šílených tweetů,“ uvedla nyní.

Do nemuslimů se pustila na sociálních sítích loni v listopadu. „Moc se omlouvám. To, co teď napíšu, je něco tak rasistického, že mě nikdy předtím nenapadlo, že moje duše by něco takového mohla cítit. Ale upřímně, nikdy už nechci trávit čas s bílými lidmi (pokud tak nazýváme nemuslimy). Ani na chvíli, z žádného důvodu. Jsou nechutní,“ napsala zpěvačka tenkrát.

„Jsem zvědavá, jestli mi Twitter tento příspěvek smaže, přestože lidem jako je Trump a Milbank dovolí šířit jejich satanistickou špínu. Odpusťte mi. Někdy Pán potřebuje lidi, kteří za něj odvedou špinavou práci.“

O’Connor nedávno dorazila do irské televize RTE, kde vystoupila v The Late Late Show. Diskutovala tam o své nové víře. Uvědomila si prý, že byla muslimkou celý život. Zpěvačka měla oblečenou červenou abáju a na hlavě hidžáb, které jí přinesl do studia syn Shane (15).

Zpěvačka v posledních letech často vyhrožovala sebevraždou a měla psychické problémy. K islámu konvertovala loni v říjnu a říká si Šuhadá Davittová.

V roce 1992 vzbudila značné kontroverze, když v živém vysílání jedné z amerických televizí roztrhala fotografii papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží. Koncem 90. let se zase nechala od biskupa nezávislé katolické skupiny v Lurdech vysvětit na kněžku, což římskokatolická církev neuznala.

16. května 2016