Pepa Vojtek z Kabátu: dovolenou v USA střídá megakoncert

  8:37aktualizováno  8:37
Čtrnáct dnů si Pepa Vojtek s přítelkyní Jovankou Skrčeskou lebedili na dovolené ve Spojených státech. Navštívili třeba Las Vegas, San Francisco, byli se podívat i v Grand Canyonu. Teď se ale musí vrhnout do práce.

Josef Vojtek a Jovanka Skrčeská - Narozeniny Martiny Jandové | foto: Marek Navrátil

Jovanka má program poněkud volnější. Dracula a Mona Lisa, kde tančí, se po prázdninách začnou hrát od poloviny září, a tak se dala do absolvování rekvalifikačního kurzu na permanentní make-up.

Zpěvák Josef Vojtek na zkoušce KabátuNaopak napilno má mužská polovina páru. Pepa Vojtek s Kabáty se chystá po turné Corrida 2007 na monstrkoncert, který proběhne 12. září na Vypichu na šedesátimetrovém pódiu. Kapela tak oslaví i dvacet let působení ve stejném složení.

"Není to jako manželství, ale spíše takový volný vztah. A to nám vyhovuje. Věřím, že koncert bude parádní a fanoušci si přijdou na své," řekl Vojtek.

Kabáti začali ostrou přípravu 11. srpna v Teplicích, pak se sešli na tři dny v kulturním domě Sítná v Kladně, kde je zastihlo i Korzo. Kabáti zde zkoušeli hudební aparaturu a nové odposlechy do uší vyrobené muzikantům přímo na míru. Když hrábli do strun, letitý kulturák se otřásal v základech.

"To nic není, tady máme jen menší část aparatury. Počkejte na Vypichu, tam to bude pořádnej rachot," ubezpečil zvukař skupiny, zatímco kvintet Vojtek, Špalek, Váňa, Krulich a Hurčík pilně zásoboval stařičkou halu zpěvem a tóny.

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, zpěvák Josef Vojtek ukazuje nová sluchátka"Koncert to bude velice nadstandardní, i co se týče technického i prostorového řešení. Z Německa by mělo dovézt aparaturu a konstrukce na třicet kamionů," prozradil manažer skupiny Radek Havlíček.

"Bude to průřez naší tvorbou, prostě všecky známé pecky Kabátů. Novinku ale žádnou neuvedeme," přiblížil program frontman Pepa Vojtek.
"Slavíme dvacetiny a chceme ukázat, že i u nás doma lze uspořádat velkou show. Chceme soustředit všechnu tu techniku a lidský energetický potenciál na jednom místě, což není možná až tak ´blbej a zanedbatelnej´ důvod. Nebudeme ´přizdisráči´," dodal Vojtek.

Autor:

Nejčtenější

Teď mě čeká boj o syna. V Mariem jsem se zmýlil, říká Karel Janeček

Karel Janeček

Miliardář a podnikatel Karel Janeček (45) říká, že v osobním životě momentálně prochází dvěma extrémy. Na jedné straně...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Producenti mě už nechtějí, jsem na Hollywood moc starý, říká Brad Pitt

Brad Pitt na premiéře filmu Tenkrát v Hollywoodu (Cannes, 21. května 2019)

Nejen herečky v Hollywoodu řeší, že s přibývajícím věkem jim často ubývají role. Nyní si v podobném duchu zafilozofoval...

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Youtuberka Třešničková ukázala jizvy na obličeji po popáleninách

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, se opět začala více věnovat...

Další z rubriky

Ženy se ve svém ženství a mateřství často neumí mít rády, míní Filippi

Gabriela Filippi a Helena Houdová

Herečka Gabriela Filippi (48) je zakladatelkou netradičního divadla, které podle ní lidem s lehkostí ukazuje věci mezi...

KVÍZ: Osudové ženy, fanynky i rodina. Jak dobře znáte Karla Gotta?

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová (2018)

Která česká herečka mohla být manželkou zpěváka Karla Gotta? Jak se jmenuje jedna z jeho nejznámějších fanynek? Kde a...

Přetrhal jsem pouta s přáteli, říká o psychických potížích Ed Sheeran

Ed Sheeran na londýnské premiéře filmu Yesterday (19. června 2019)

Koncerty Eda Sheerana (28) navštívilo před několika dny v Praze sto padesát tisíc fanoušků. Hudebník se v aktuálním...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz