Lábus dokáže ucpat i suchý záchod, vtipkuje o kolegovi Martin Dejdar

  15:20aktualizováno  15:20
Martin Dejdar (54) patří mezi naše nejznámější herce. Pokud navíc točí s dalšími legendami českého filmu, jako je například Jiří Lábus (69), nouze o vtipné momenty rozhodně není. „Pro lidi, co ho neznají, je natáčení s Jiřím opravdu zážitek,“ říká herec v rozhovoru pro iDNES.cz.

Martin Dejdar a Jiří Lábus na premiéře filmu Kluci z hor (Praha, kino Lucerna, 1. května 2018) | foto: Profimedia.cz

Jak jste si užil letošní léto? 
Sice jsem měl i v tyto měsíce hodně práce, snažil jsem se však být i tak co nejvíce s rodinou. Byli jsme například v Řecku a Rakousku. Takže musím říct, že prázdniny jsem si užil hodně.

Fotogalerie

Na festivalu v Karlových Varech jste letos prezentoval film Kluci z hor. Co říkali lidé na tento váš film, který byl v kinech jen pár dní? 
Byl jen v malých kinech a jen pár dní. My jsme si z toho s ostatními herci dělali srandu. Ten film je natočený tři roky a nikdo ho neviděl. Jsme takový nový underground. Díky Czech Fund, kteří si to objednali a zaplatili, jsme to mohli na festivalu promítat. Byli jsme tu jako za Bolševika taková tajná buňka. 

Přijel Jirka Lábus, Pavel Nový, Jitka Schneiderová, Petr Vacek, Honza Jiráň, dokonce i paní Lustigová přišla... Pavlína Moskalyková, režisérka a spousta skvělých lidí. Nikdo nemohl pochopit, proč se ten film nikdy nepromítal v kinech a proč o něm nikdo neví.

Musím říci, že Jirku Lábuse asi moc lidí v tomto filmu nepoznávalo. Zahrál si zde retardovaného člověka a myslím si, že to zvládl naprosto úžasně...
Hodně lidí z Ypsilonky říkalo, že on nic vlastně nehraje. Jirka se totiž takhle chová normálně. Každopádně by si zasloužil ocenění. Výkon, který ve filmu podal je opravdu úžasný. Klobouk dolů. Moje manželka pořád přemýšlela, co je na tom filmu divného, protože každou roli, i ty sebemenší roličky, hrají opravdu vynikající herci. Například František Němec, který v něm má, jak se v našem žargonu říká úplnou čurdu, ale je to skvělé a sedí to tam. Martin Huba, Lenka Termerová, Václav Neckář, Jirka Korn, Ljuba Krbová, Eva Vejmělková... Ta hraje velkou roli ve filmu po dvaceti letech.

VIDEO: Kluci z hor (2018) trailer: 

O srandu na place jste jistě neměli nouzi. Je známo, že Jirka Lábus je srandista i mimo natáčení.
Pro lidi, co to neznají, je to zážitek. Pro nás ne, protože je to normální. Nezapomenu na to, když Lábus zase ucpal záchod. Kdekoli kam přijde, tak vždy ucpe záchod, protože má potíže s peristaltikou a se stolicí. Na place byla bohužel suchá toaleta. Což je výkon ucpat suchý záchod. To se jen tak nikomu nepovede.

Jak dlouho se vlastně s Jirkou Lábusem znáte?
Třicet šest let. A když hraješ s člověkem, se kterým se tak dobře a dlouho znáš, tak je to hraní obrovská radost. Člověk před ním nemá žádný ostych. Mě třeba stále dojímají scény, jak mě Jirka chytne zezadu, jakože jeho synovce a položí si jako starý dědek hlavu na moje rameno. To mě dojímá. Kdyby nefungovala mezi herci nějaká taková soudržnost, bylo by to špatné.

A co je tedy nakonec v plánu s filmem Kluci z hor ?
To vlastně nikdo neví. My se o tom pořád bavíme. Ale nikdo z nás netuší, jestli s tím ještě něco udělat lze, protože je starý, je to dva roky po premiéře. Tomáš Magnusek, který to natočil a zaplatil, je z toho všeho již nesmírně vyčerpaný. On je vůdce černé listiny a jeho jméno působí jako rudý hadr. Po nikom však nic nechtěl, natočil si to sám a to je možná ten důvod.

Ve filmu jezdíte na motorce. Musel jste se učit, nebo jste motorkář?
Já na motorce umím jezdit. Při scénách, kdy řídí motorku Jiří Lábus, jsme byli na plošině. I z té jsme málem spadli, i když jsme byli přikurtovaní i s celou motorkou. Dokonce jsme jednou spadli, když jsem řídil já. Když jsme se otáčeli, byl tam takový velký sráz a Jiří mi to začal vyvažovat jako na sajdkáře doprava. Já jsem s celou motorkou spadl ze svahu, kdežto on seskočil a zůstal stát. Naštěstí jsme jeli asi dvacet. Dokonce se bál i v této rychlosti.

Autor:
  • Nejčtenější

Angelina Jolie: Ke konci vztahu s Bradem jsem se nepoznávala

Herečka Angelina Jolie se vrací na plátna kin jako čarodějnice Zloba. Zopakování role pro ni byla cesta, jak v sobě...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Moderátor Jan Rosák měl srdeční příhodu, postihla ho za volantem

Moderátor Jan Rosák měl štěstí v neštěstí. Když řídil svůj automobil, postihla ho srdeční příhoda. V tu chvíli s ním v...

Osud mu nadělil poměrně těžký konec, říká o manželovi Olga Menzelová

Režisér Jiří Menzel (81) se stále zotavuje po vážné nemoci. Již rok se o něj většinu času v domácí péči stará jeho...

Disney hvězdička Bella Thorneová obdržela cenu za svůj první pornofilm

Bývalá Disney hvězdička Bella Thorneová (22) natočila sado-maso film pro známý web s pornem. Film Him And Her s BDSM...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Osud mu nadělil poměrně těžký konec, říká o manželovi Olga Menzelová

Režisér Jiří Menzel (81) se stále zotavuje po vážné nemoci. Již rok se o něj většinu času v domácí péči stará jeho...

Princ Harry přiznal napětí ve vztahu s bratrem Williamem

Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry (35) poprvé přiznal, že v jeho vztahu s...

Premium

Když jsem s Josefem, tak se nebojím, přiznává Vendula Pizingerová

Je šťastně vdaná za mladšího muže. Leze po horách, spí v jurtě, jezdí na vandry. K tomu se stará o svou nadaci Kapka...

Premium

Hapka nikdy nesplnil, co slíbil, vzpomíná Michal Horáček

Geniální textař, úspěšný podnikatel a bývalý kandidát na prezidenta Michal Horáček se rozhodl, že udělá něco pro...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz