Mark Ronson v pořadu Good Morning Britain na stanici ITV (Londýn, 19. září 2019) | foto: Profimedia.cz

Jsem sapiosexuál, tvrdí o sobě držitel Oscara producent Mark Ronson

  • 40
Hudební producent Mark Ronson (44) tvrdí, že se pro něj ze všeho nejvíc hodí označení sapiosexuál – partnerky si nevybírá na základě fyzické přitažlivosti, ale podle inteligence, která ho prý sexuálně přitahuje.

„Musím se přiznat, že jsem popravdě ani netušil, že pro mou sexuální orientaci existuje toto pojmenování,“ řekl ve čtvrtek Mark Ronson v rozhovoru pro pořad stanice ITV s názvem Good Morning Britain.

Fotogalerie

Sapiosexuály sexuálně přitahuje více než cokoli jiného právě inteligence jejich partnera. Pokud má tedy jejich vyhlédnutý protějšek „sexy mozek“, má vyhráno. Podle psychologů může vést k upřednostňování inteligentních partnerů v dospělosti například negativní vztah z dětství s jedním z rodičů, který naopak v kognitivních dovednostech příliš nevynikal.

„Debatovali jsme před vysíláním v zákulisí s producenty o našem sexuálním zaměření a došli jsme k tomu, že pro mě se nejvíce hodí právě označení sapiosexuál,“ řekl Ronson.

Mark Ronson a jeho manželka, francouzská herečka a modelka Joséphine De La Baumeová (34), se rozešli v roce 2017 po šestiletém vztahu. Rozvod byl dokončen v roce 2018. Poté žil hudebník několik měsíců s producentkou pořadu Saturday Night Live Rebeccou Schwartzovou.  

26.února 2019 v 21:24, příspěvek archivován: 20.září 2019 v 10:08

Mark Ronson patří mezi nejúspěšnější hudební producenty. Úzce spolupracoval například se zpěvačkou Amy Winehouse, Adele, Christinou Aquilerou, Paulem McCartneym či Miley Cyrus. Byl také hlavním producentem alba Joanne zpěvačky Lady Gaga a spoluautorem jejího Oscarem a Zlatým glóbem oceněného hitu Shallow, napsaným pro film Zrodila se hvězda.

VIDEO: Mark Ronson o sobě tvrdí, že je sapiosexuál: