Jožo Ráž v Pardubicích | foto: Lenka Kolesárová Stehlíková

Jožo Ráž na koncertě slavil, před deseti lety se znovu narodil

  • 17
Jožo Ráž zřejmě už nikdy nezapomene na osudný 20. červen roku 1999. Ten den vyjel na motorce jako předtím nesčetněkrát, jeho cesta však tentokrát měla tragický konec. Nehoda, kterou jako zázrakem přežil, je pro něj od té doby symbolickým dnem znovunarození. "Dneska je mi deset," konstatoval po nedávném koncertě Elánu v Pardubicích.

Oslava se samozřejmě neobešla bez dortu, který dostal Jožo Ráž od manažera oblíbené slovenské kapely. Nehodou proměněný zpěvák byl nabitý energií od nadšených pardubických fanoušků, ale také plný nostalgie. "Ta nehoda úplně otočila můj život naruby, teď si ho taky o to víc vážím. A také toho, že se můžu s kapelou znovu postavit na jeviště a hrát a zpívat třeba pro šest tisíc diváků, kteří sem dorazili," nechal se slyšet Ráž.

Pro jediný letošní koncert Elánu v České republice byla vybrána pardubická ČEZ Aréna a jako předkapela dívčí smyčcové trio Inflagranti. Trio využilo koncertu ke křtu své nové desky s názvem Restart. "Ani jsem netušil, že bude koncert plný symboliky, holky slaví nový start své kapely, já nový start svého života," dodal Ráž.

Diana Kobzanová, Vašo Patejdl a dívčí trio Inflagranti

Diana Kobzanová, Vašo Patejdl a dívčí trio Inflagranti

Křtu alba dívčí kapely se ovšem Ráž neujal, tahle milá povinnosti připadla na Vašo Patejdla, který měl původně desku produkovat a psát na ní také písničky, ale nakonec to musel kvůli časovému presu vzdát. Mimo to je několikaletým kamarádem umělecké vedoucí tria Markéty Muzikářové.

Ta mimochodem odlétá již dnes stejně jako Patejdl s Amforou do Keni, kde bude kromě uměleckého vystoupení hrát také tenisový turnaj. "Budu ve dvojici s Vašem, už jsme si říkali, že nastoupíme zřejmě jako nejslabší tenisová dvojka, vůbec totiž netrénujeme," prohlásila se smíchem Muzikářová.

Křtu byla přítomna i Diana Kobzanová, která moderovala hudební a zábavní show. To začalo již odpoledne a jeho výtěžek byl věnován na podporu dětského oddělení pardubické nemocnice.