Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Cukroví

Podvodnice

Lehké

60 min

Nejedná se o žádný podfuk. Vánoční cukroví zvané podvodnice má své jméno odvozené od procesu, kdy těsto kyne pod vodní hladinou. Pekla ho možná i vaše babička a je prostě dokonalé!

Slepované ořechové pusinky

Lehké

50 min

Oříšky a Vánoce k sobě samozřejmě absolutně patří. Jestli vám při pečení jiných druhů cukroví zbyly bílky, zkuste tyto nadýchané plněné pusinky.

Linecké hvězdičky

Střední

40 min

Vánoční klasikou je linecké cukroví. Vyzkoušejte třeba tyto křehké hvězdičky s tradiční rybízovou náplní.

Išlské dortíčky

Střední

60 min

Je s nimi sice trochu víc práce, ale výsledek prostě stojí za to. Toto cukroví rozhodně připravte aspoň několik týdnů před Štědrým dnem, aby se pěkně odleželo.

Perníkové knoflíky

Lehké

45 min

Klasické perníčky známe všichni. Co si ale letos pro změnu upéct roztomilé perníkové knoflíky? Mohou se navíc stát i zajímavým jedlým vánočním dárkem.

Medová vosí hnízda

Střední

30 min

Když do oblíbeného vánočního cukroví přidáte med, bude ještě voňavější a lahodnější.

Špaldové sušenky s třtinovým cukrem

Lehké

40 min

Máte chuť na něco sladkého ke kávě nebo čaji, ale hledáte poněkud zdravější variantu? Vyzkoušejte tyto božské sušenky ze špaldové mouky a třtinového cukru.

Čajové sušenky s čokoládovým krémem

Střední

45 min

Křehoučké slepované dvojbarevné pečivo k čaji nebo kávě si můžete připravit kdykoli v roce, ale třeba o vánočních či velikonočních svátcích doplní klasické druhy cukroví.

Čokoládová srdíčka s arašídovým máslem

Střední

35 min

Hledáte inspiraci na sladké překvapení pro milovaného partnera či partnerku, ale také třeba pro maminku, babičku nebo kamarádku? Zkuste tuto sladkou delikatesu.

Pomerančové lanýže

Lehké

40 min

Chcete-li o Vánocích připravit něco speciálního, pak mezi druhy cukroví, které budete připravovat, zařaďte i tyto pomerančové lanýže. Zažijete doslova explozi různých chutí. Vyzkoušíte je?