Diskuze

Ptákům hrozí nebezpečné pasti, pomůže jim webová aplikace

Stačí čirá výplň ze skla na autobusovém nádraží a následuje tvrdý náraz. Tisíce ptačích životů končí kvůli lidským výtvorům, k nimž dále patří elektrická vedení či protihlukové stěny kolem dálnic. Ornitologové proto přišli s novinkou, ptačí životy má zachránit webová aplikace “Ptačí pasti“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

J28a14n 35D31l86o38u10h13ý

11. 9. 2017 11:44

"Ptákům hrozí nebezpečné pasti, pomůže jim webová aplikace" - jen jesli budou mít dostupný internet... ;-D

0 0
možnosti
MR

Po precteni nadpisu me napadlo, ze ptaci si na sve mobily a pc nainstaluji novou applikaci, ktera jim ukaze pasti...

1 0
možnosti
JP

Než se v usa dostali k moci ekologisté, tak v TIME byl článek o větrnných elektrárnách. Na obrázku byli pod větrníkem vyskládáni ptáci, které vrtule každý rok zabije. Bylo jich cca 200....

0 0
možnosti
ZM

...jasně, ptáci si před letem na mapách naplánují trasu a dle aplikace si pak dají pozor na určitá místa... hmmm, dobrý :-))

3 0
možnosti
KD

K39a94r84e81l 94D35r76d35a

10. 9. 2017 15:28

Na Hájích u metra nikdy nejezdil vlak. Pak si někdo vzpomněl s protihlukovou stěnou a už tady duní železnice asi z trati u Hostivaře. Ostatně, sídliště Košík. Protihlukové stěny chrání paneláky a hluk dopravy obrací proti Hostivařskému lesoparku. Asi přírodní lokality k rekreaci podle projektantů hluk snesou.

A jedu vlakem z Prahy České Budějovice. To je nechutná trať. Hodiny koukáte do betonu. Jak jízda metrem. Zcela se vytrácí pocit jízdy krajinou. Příště beru auto. Takový vlak se nedá. A pak mi někdo to samé betonové monstrum postaví na dálnici.

Na diskusích kolem železnice se řešilo, že ta stěna u vlaku může být vysoká jen tak metr či metr a půl, aby odtlumila kola. Že vůbec nemusí zakrývat výhled z oken osobních vlaků. To je přehnaná nedomyšlená snaha.

V Německu běžně skleněné průhledné protihlukové stěny, umyté a umožňující výhled do krajiny a je to OK. Teď tady čtu jaký je to problém pro ptáčky. Roky polepujeme kde co "dravci", a ono to nefunguje...

A teď aplikace na udávání pomatencům od ptáčků, aby mohly zase někomu nutit nějaké drahé nefunkční opatření, co jen druhým lidem bude otravovat život? Rozumím tomu dobře? ;-D

(Volám po funkčním a příjemném Česku. Ne po utrácení ptáků.)

0 0
možnosti
PJ

Slušný člověk ve vlaku spí, aby určitá skupina si mohla půjčit vaši peněženku, a neměl jste potom potíže s identifikací členů té skupiny.

1 0
možnosti
SN

S35t15a88n 20N85o59v66á91k

10. 9. 2017 14:57

"Ptákům hrozí nebezpečné pasti, pomůže jim webová aplikace"

Taky vás po přečtení nadpisu napadlo jak se ti ptáci dostanou k počítači?

4 0
možnosti
ZP

Ty jsi ještě neviděl vlaštovku s tabletem? :-)

2 0
možnosti
MN

Výborně, znamenitý počin, teď už jen naučit ptáky tu apku používat.

8 0
možnosti
JN

J25o32s56e24f 33N15o73v94á44k

10. 9. 2017 12:35

Migrující ptactvo to určitě s chytrými telefony umí.

0 1
možnosti
PJ

Když se třeba do okna domu zvenčí podíváme z nějakého úhlu, tak ve své podstatě na okně vidíme okolní prostor, takže pták do ona nalétává jako do zrcadla, - respektive do volného prostoru ve stěně domu. A to samé bude o průhledných protihlukových stěn, zastávek apod.

Máme sice na oknech ty speciální fólie, ale i tak, občas pták narazí.

Mám proto za to, že protihlukové stěny by měly být matové anebo nereflexní.

Pokud jde o návnady a trávení - to je snad otázka, kdy se ten dotyčný splete. A nebo, kdy ho ten druhý co o něm ví, někde podřekne.

Ale pokud tito jedinci si neuvědomí, že i většina dravých našich ptáků především loví malé hlodavce, případně uloví nemocnou drobnou zvěř, tedy, že nám významně pomáhají, mnoho se asi nezmění.

Větší podíl na likvidaci drobné zvěře mají divoká prasata, která uloví i srnče.

A ještě větší podíl má průmyslové zemědělství, které sešrotuje všechno co na loukách hnízdí, či co se tam jako mládě v trávě schovává.

Ale to nechceme slyšet - potřebujeme levné potraviny, tedy efektivní zemědělskou výrobu.

1 0
možnosti