ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Řidič náklaďáku se rozjel proti policistovi, přejel mu prsty u nohou

  • 44
S pohmožděnými prsty na noze a prasklou botou vyvázl dopravní policista, na kterého v Plzni najel řidič nákladního auta. Strážce zákona, který chtěl vůz zkontrolovat, sice stačil uskočit, i tak mu ale vůz přejel nohu.

Incident se odehrál ve čtvrtek 4. července, když dopravní policista řešil nehodu v Kyjevské ulici v Plzni na Slovanech.

„Při tom si všiml nákladního vozidla Fiat Ducato, které jelo po vozovce v protisměru a jehož řidič se dopustil přinejmenším přestupku,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. 

Policista v uniformě a reflexní vestě se rozhodl přerušit řešení kolize a řidiče nákladního vozu chtěl zastavit.

„Ten sice zpomalil, ale nezastavil. Když policista přicházel k vozidlu, šlápl na plyn a rozjel se proti němu,“ popsala Hokrová.

Policista sice bleskově uskočil, ale střetu se vyhnout nestihl. Levé zadní kolo vozidla mu přejelo prsty u nohou a praskla mu bota. Pohmožděniny mu pak ošetřili na chirurgické ambulanci. 

Řidiče muži zákona brzy dostihli a zadrželi. Zjistili, že motorista už měl potíže se zákonem i v minulosti a za jízdu bez řidičáku byl několikrát trestaný.

Nyní kriminalisté muže obvinili z násilí proti úřední osobě a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, soud výtečníka poslal do vazby. Hrozí mu až šest let vězení.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.