Plzní projíždí vánoční tramvaj, sváteční výzdobu má i uvnitř

  • 0
K adventní atmosféře přispěje v Plzni i letos vánoční tramvaj. Speciálně vyzdobený vůz vyrazil do ulic poprvé v neděli odpoledne během slavnostního rozsvěcení stromu na náměstí Republiky. Na pravidelné lince je možné se s ním svézt od pondělí.

V loňském roce projížděla Plzní vánoční tramvaj poprvé a rychle si získala přízeň malých i velkých cestujících. Její popularita byla tak velká, že zvítězila v anketě o nejkrásnější vánoční tramvaj v Česku. V celoevropské soutěži v konkurenci tramvají ze sedmnácti měst obsadila druhou pozici.

Fotogalerie

Tramvaj na sebe poutá pozornost už z dálky. Svítí z ní motivy vánočních stromků, dárků nebo hvězd. Tentokrát ale nejde jen o vnější výzdobu.

„Letos chceme cestující překvapit opět něčím novým, rozhodli jsme se proto vyzdobit i interiér vozu, aby na ně adventní nálada dýchala po celou jejich cestu,“ říká Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Do poloviny prosince bude sváteční tramvaj nasazována převážně na linku č. 3, která vede od Synagogy do stanice Dvořákova. Ve druhé polovině měsíce pak vyjede na lince č. 2. 

Také letos je o svezení se speciální vánoční tramvají velký zájem. Neustále je plná cestujících. Ti hojně využívají možnosti podívat se dopředu na jízdní řád, podle něhož zjistí, ve který čas vyjíždí právě sváteční vůz.

Ten na sebe upozornil ještě dříve, než vůbec vyjel. Ve chvíli, kdy se objevila informace, že sváteční souprava vyjede i v letošním roce, začali o ní lidé ve velkém diskutovat na internetu.