Diskuze

Vyvlastnění pozemků pro obchvat Pardubic řeší soud, jde o miliony

Spor o výši náhrady za pozemky pod budoucím obchvatem Pardubic řeší soud. Majitelé polí chtějí po státu mnohonásobně více, než ve svém posudku určil znalec silničářů. Ve hře jsou miliony.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J69a28n 47V95r37a26b12e96c

11. 4. 2019 11:39

Vlastníci polí v oblasti SV obchvatu pozemky buď zdědili a nebo (než se rozhodlo o obchvatu) kupovali kolem 5-20Kč za metr, což byla ještě před pár lety cena zemědělské půdy.

Nyní jim chce ŘSD nabídnout 537Kč za metr a oni jsou to CHUDÁCI?

Vtf děláte si legraci?

Ještě tady budou řeči, že je vyvlastňování v podstatě totalitní způsob chování?

Můžete se prosím podívat do jakékoliv okolní další evropské země, jak tam rychle vyvlastňování funguje a díky tomu jaké je tempo staveb?

Drtivá většina těch nevyřešených lidí jsou spekulanti, normální lidi už dávno prodali až za stonásobek toho, za co to koupili...

2 1
možnosti
JJ

Jak by to bylo krásné, kdybych si cenu toho co chci koupit mohl stanovit sám. A když mi to nebude majitel chtít prodat za "moji cenu", tak mu to prostě sebrat. V případě ŘSD běžné!!

0 1
možnosti
JJ

Mám za to, že jim maximální cenu (tj. osminásobek odhadní ceny) určuje zákon.

0 0
možnosti

Stále zde mluvíme o podniku ŘSD, který je již delší dobu V EXEKUCI ?!?!?!?!?

Viz Nahlížení do katastru nemovitostí.

0 0
možnosti
JZ

Nejsem znalec, ale nejen pozemek má takovou cenu, jaký je o něj zájem. Pozemek na konci světa v blízkosti rozsáhlé skládky a pokud možno koksovnou za plotem může být neprodejný. Jiný pozemek stejné rozlohy může mít cenu zlata. Zvonili jsme klíčema, že chceme kapitalismus? Tak ho máme. Tedy, mohli jsme mít. Regulace všeho druhu, subvence, teď už i vyvlastňování. To jsou prostředky zcela jiného režimu, který se okatě dere zpět. A nejen u nás.

3 1
možnosti
MP

Vyvlastnění ve "veřejném zájmu" je OK, liniové stavby se někde a nějak stavět musí a měly by se stavět rychle, aby se zbytečně neprodražovaly. Ale ten kdo je tím postižen by se neměl cítit jako okradený. Stát by měl zkrátka na výkup nabídnout férovou cenu + bonus za rychlé jednání.

2 1
možnosti
JJ

Řekněme to takhle, pokud chce někdo výdaje státního rozpočtu na silnice a liniové stavby zvyšovat 27x (8x podle zákona a ještě 9x navíc), ať se smíří s tím, že stát sníží důchody, zvýší daně, stanoví další a další povinné poplatky. Nebo se přestanou stavět obchvaty, silnice, dálnice... Pak budeme nejspíš všichni spokojeni.

1 2
možnosti
JJ

Ach, ta matematika: 72x.

0 0
možnosti
PK

Stát měl dávno schválit liniové

stavby jako vyšší státní zájem, určit jednotnou cenu a vylastňovat. Tisíce let platí, že kak nevede cesta, tam chcí

pes! Doprava je nejdůležitěší.

2 1
možnosti
JJ

Vyluštil jsem a víceméně souhlasím. ;-)

0 0
možnosti
JN

J73a24n 80N49ě53m23e71c

10. 4. 2019 19:47

My řešíme podobný případ na Šumpersku. V pozemkové mapě je cena tamního pozemku v rozmezí 21 a 32 Kč za m2, ale odhadce odhadl tento pozemek na 12 Kč za m2. Dle zákona nám ŘSD nabízí 8-násobek této odhadní ceny. Když se cukneme, bude nám to vyvlastněno za odhadní cenu, čili dostaneme osminu toho, za co to můžeme/musíme prodat. Když napadneme znalecký posudek, nový odhadce třeba odhadne o 50% výše, ale to, co na tom vyděláme, zaplatíme právníkovi a odhadci, nebo zaplatíme i více, ztratíme čas a budeme se dostavovat k soudu. Tak stát lehce zamete se všemi majiteli pozemků, které potřebuje na stavby dálnic.To je jednoduchý případ, další by byl, že ze spolumajitelů pozemku je jeden sice mrtvý už asi 150 let, ale není k mání jeho úmrtní list a neví se, kdy a kde skonal a jestli opravdu je po smrtu. Pak se všem spolumajitelům dá prd do hrsti a jejich podíly budou vyvlastněny. Na osminásobek mohou zapomenout.

2 0
možnosti
JR

Tuší někdo, kolik platil stát církvím za zastavěnou zemědělskou půdu v rámci církevních restitucí?

0 1
možnosti

Netuší nebo nesmí zveřejnit.

0 0
možnosti
JJ

Jeden znalecký posudek za 2,5 milionu, druhý za 18 milionů? Z této rovnice mi vychází, že jeden ze znalců by měl přijít o licenci.

8 1
možnosti
JK

Ceny nejkvalitnější půdy dosahují 30-35 Kč/m² Průměrná tržní cena orné půdy na Hané dosahuje ceny 32,50 Kč/m². Zatímco nejméně kvalitní travní porosty v Jeseníkách se prodávají okolo 14,00 Kč/m2. Cena průměrné orné půdy dosáhla 21,00 korun za metr čtvereční.

Pravda, údaje jsou z března loňského roku.

Tak hádejte, který ze znalců by měl přijít o licenci.:-)

3 0
možnosti