Nože, teleskopy, pálky. V Karviné se po domluvě porvaly desítky výrostků

  • 83
Dvě skupiny teenagerů si v neděli v podvečer domluvily bitku v karvinském lesoparku. Podle svědků měla mládež na hranici plnoletosti bohatý arzenál zbraní. Jeden z aktérů byl údajně pobodán, to však zatím policisté nepotvrdili. Rvačku si ostravští a karvinští teenageři dohodli na sobotním večírku.

K hlášené hromadné rvačce na plácku nad lesoparkem Dubina vyjelo v neděli kolem šesté hodiny večerní několik policejních aut. „Když jsme tam přijeli, tak už nedocházelo k protiprávnímu jednání,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Podle svědků události se na místě předtím strhla rvačka několika desítek teenagerů.

Mládež z Ostravy a Karviné se podle informací redakce nepohodla noc předtím na párty a o den později se tak rozhodla vyřídit si na odlehlém místě účty. „Byl jsem poblíž. Když jsem zaslechl první dva výstřely z airsoftové pistole, tak jsem raději utekl,“ popsal jeden ze svědků.

Jeho kamarád pak vylíčil, jak se situace vyhrotila. „Původně se to mělo řešit jen ručně. Pak ale jeden z karvinských kluků vytáhl nůž, no a na to zareagovali Ostraváci a vytáhli baseballové pálky, teleskopy a další zbraně,“ podotkl.

Rváčů mělo být několik desítek, vážnější zranění ale zatím policie hlášeno nemá. To přesto, že podle svědků byl jeden z aktérů bodnut do zad. „Ale sanitku jsem tady neviděl a po bitce se všichni rozprchli,“ vylíčil jeden z oslovených mladíků. 

V nemocnici ošetřili tři teenagery

Podle mluvčí Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji dorazili včera po rvačce k ošetření na tamní pohotovost tři mladí lidé. „Jednalo se o ročníky 2003 a 2006. Lékaři u nich ošetřovali zejména pohmožděniny způsobené úderem tupým předmětem. Jejich stav nevyžadoval hospitalizaci,“ uvedla Věra Murínová. 

Policisté, kteří svědecké výpovědi pak zajišťovali v různých částech města, nyní skládají fakta. Ve vyšetření případu by jim pomohly i další postřehy veřejnosti. 

„V této souvislosti žádáme o svědectví osoby, které se v danou dobu na prostranství u Kauflandu a lesoparku Dubina v Karviné nacházely a disponují jakoukoliv informací k totožnosti osob z početné skupiny a k jejich jednání (potyčka, napadání), nechť kontaktují policisty na tísňové lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Sdělit lze také jakékoliv informace související s touto událostí,“ dodala Soňa Štětínská.

Policisté incident vyšetřuje jako výtržnictví. „V následujících dnech může být právní kvalifikace vedeného trestního řízení případně rozšířena o další trestné činy,“ informovala v pondělí dopoledne karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Podle informací policistů si skupiny teenagerů na sociálních sítích domlouvají další rvačku. „Sociální sítě monitorujeme. Mládež vyzýváme, aby od těchto plánů upustila,“ dodala Viačková.